Доступність посилання

ТОП новини

Росія стоїть за тривожною кількістю вбивств за межами своїх кордонів (світова преса)


Американський новинний портал Business Insider пише про загадкові обставини вбивства людей в різних країнах, з якими, вірогідно, пов’язаний Кремль, ФСБ Росії або ж російська мафія. Аналітичний центр Atlantic Council розмірковує над тим, якими методами треба боротися із політичною агресією Кремля. А британський щотижневик The Guardian повідомляє про скасування серії зустрічей із США Росією через нові санкції.

Як пише американський новинний портал Business Insider, починаючи з 2003 року, у різних частинах світу за загадкових обставин сталося більш ніж 33 вбивства, які мали стосунок до Москви.

Повідомляється, що нещодавно з’явилося дослідження BuzzFeed News, в якому детально проаналізовано, як американські шпигунські установи передавали на прохання британського уряду докази, що свідчать про зв’язок між смертями 14 росіян та британців з Кремлем, ФСБ або ж російською мафією.

Автор статті нагадує, що на початку травня, USA Today повідомило про те, що 38 «відомих росіян» були вбиті з 2014 року, 19 з цих випадків сталися поза межами Росії: троє у США, один у Греції, один в Індії, один в Казахстані та 12 в Україні. Усі жертви так чи інакше «перейшли дорогу» «могутнім росіянам», при цьому «вони були або вбиті ножем, або ж в загадкових аваріях, або були повішені, доведені до самогубства після повторних погроз їхнім життям або ж були отруєні», та при цьому завжди використовуються «витончені методи» вбивства, щоб не залишити жодних слідів, йдеться у статті. Різниця з убивствами в Україні відрізняється тим, що там переважно жертв застрілюють, катують на смерть чи підривають, повідомляє видання.

Також задується випадок, який стався в Україні на початку червня, коли було вчинено замах на вбивство добровольців української армії Аміни Окуєвої та Адама Осмаєва, якого Кремль звинувачує у спробі вбивства російського президента Володимира Путіна у 2012 році. Нападника газета називає «чеченським найманим вбивцею», який видав себе за французького журналіста.

Та дивним є той факт, на думку автора, що британський суд не вжив жодних заходів щодо всіх цих справ. Видання посилається на слова британських розвідників, які вважають, що британський уряд просто боїться політичного або будь-якого іншого протистояння з Росією, чиї олігархи тримають величезні суми грошей в британських банках.

Поліція Вашингтона також, наприклад, не коментує розслідування у справі смерті Михайла Лесіна – засновника RT та колишнього виконавчого директора російського «Газпрому», якого було знайдено мертвим з чисельними травмами голови в готелі у Вашингтоні.

Так чи інакше, йдеться в статті, чисельні вбивства недругів Кремля залишаються непокараними.

Американський аналітичний центр Atlantic Council пише про те, що військова агресія Росії проти деяких країн є лише частиною проблеми, адже вона також використовує й політичні напади, що включають у себе кібератаки, поширення дезінформації, пропаганду та низку інших небезпечних дій, націлених, наприклад, на результати виборів в деяких демократичних країнах.

Використовуючи переважно невійськові методи, Росія намагається послабити позиції НАТО та ЄС, а також дестабілізувати країни, які хочуть вступити в ці організації, повідомляє автор.

Зазначається, що стратегія з протидії російським діям першочергово повинна полягати у тому, щоб посилити оборонний потенціал європейських країн та почати боротьбу с російською антизахідною пропагандою, яка є частиною російської «гібридної війни». Для цього, пише автор, «ми повинні йти в контратаку, використовуючи старі та нові технології», при цьому тісно співпрацюючи з нашими європейськими союзниками та партнерами.

Видання зазначає, що на національному рівні потрібно «забезпечити цілісність виборчих процесів та інституцій проти кібератак та іноземних маніпуляцій» та виділити ресурси на боротьбу із російською пропагандою, співпрацюючи зі ЗМІ для боротьби з неправдивими новинами. При цьому автор зазначає: «ми не повинні боротися із пропагандою методом пропаганди», але потрібно зробити все необхідне, щоб донести до людей, за які цінності виступають західні країни.

На міжнародному рівні, в свою чергу, автор вважає необхідним залучення союзників НАТО до підтримки більшої ролі альянсу у боротьбі з дезінформацією та «активною діяльністю» Росії, адже «захист наших суспільств є таким же важливим, як захист наших кордонів». Тому у цьому випадку автор вбачає сенс в об’єднанні зусиль НАТО та ЄС для того, щоб «зелені чоловічки» не змогли зробити з нашими країнами те, що вони зробили з Україною».

The Guardian пише про те, що через нові американські санкції Росія скасувала заплановану серію зустрічей із США, спрямовану на поліпшення відносин між державами.

Видання повідомляє: як заявила прес-секретар Держдепартаменту США Гізер Ноєрт, слід пригадати, що «ці санкції не з’явилися нізвідки. Наші цільові санкції були введені у відповідь на постійне порушення суверенітету та територіальної цілісності російського сусіда – України». За словами Ноєрт, Росія знає, які саме кроки потрібно зробити для того, щоб покласти край санкціям щодо неї, а саме – виконати свою частину зобов’язань Мінських угод та «завершити окупацію» Криму.

Тим часом автор статті нагадує: Москва нещодавно оголосила, що припиняє угоду зі США щодо польотів на Сирією, та заявила про те, що не допустить політ їхніх коаліційних літаків над західною частиною річки Євфрат.

Видання посилається на слова Максима Сучкова – політичного аналітика, який пише для російського відділу видання al-Monitor, який вважає, що скасування запланованих зустрічей у Петербурзі пояснюється нічим іншим як нещодавнім розвитком подій в Сирії та Україні та має на меті продемонструвати «позицію сили» Росії перед Вашингтоном. Сучков вважає, що «це досить ризикований крок з російського боку, адже у Вашингтоні повідомлення про відкладення переговорів може бути розцінене інакше, аніж намагається показати Москва».

  • Зображення 16x9

    ​Тетяна Савчук

    Приєдналася до Української редакції Радіо Свобода у 2017 році. Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин та дипломатії в Англо-американському університеті у Празі. Продюсерка соціальних мереж. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG