Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 23:45

«Переворот» в угрупованні «ЛНР»?

Конфлікт між ватажком угруповання «ЛНР» Ігорем Плотницьким і «міністром внутрішніх справ» у цьому угрупованні Ігорем Корнетом призвів до протистояння зі зброєю


Озброєна людина на вулиці Луганська, 22 листопада 2017 року

Коротко про головне

– Лідер угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький заявив про «державний переворот» в Луганську. Він звинувачує Ігоря Корнета, який відмовився визнавати «указ» про свою відставку з посади «міністра МВС».

– Озброєні бійці без розпізнавальних знаків, які діють в інтересах Ігоря Корнета провели арешт працівників так званої «генпрокуратури» угруповання «ЛНР». За деякими повідомленнями, військові без розпізнавальних знаків прибули з угруповання «ДНР».

– В Україні події пов’язують не лише з розборками між бойовиками, а й між відповідними російськими спецслужбами. В Кремлі підтвердили, що стежать за подіями, розуміють які сили за ними стоять і вважають, що можливість об'єднання угруповань «ЛНР» та «ДНР» є внутрішньої справою бойовиків.

– в ОБСЄ фіксують наявність військової техніки та присутність невстановлених озброєних осіб, а також заявляють про обмежений доступ до певних районів міста для моніторингової місії

Ситуація в Луганську наразі не отримала фінального визначення у тому, хто переміг чи програв у внутрішньому конфлікті ватажків угроповання «ЛНР». Тож протистояння триває.

Українська служба Радіо Свобода продовжить інформувати читачів про перебіг подій на непідконтрольних українському уряду територіях відразу після отримання достовірної і підтвердженої інформації.

Що думають мешканці Луганська про відключення телебачення в місті? «Донбас.Реалії» запитали у перехожих на вулицях Луганська, чи працює у них телебачення і звідки вони дізнаються про події.

В окупованому Луганську, де триває протистояння між двома частинами угруповання «ЛНР», вже добу відсутній прийом теле- і радіомовлення. Канал бойовиків транслював (і досі транслює, зокрема, в інтернеті) позицію ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького.

Продовжуємо фіксувати наявність машин військового типу та присутність невстановлених озброєних осіб (у багатьох із них білі нарукавні пов’язки та приховані обличчя) у центрі Луганська, – повідомляє Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ).

Ситуація в місті заголом спокійна, але моніторингову місію не допускали у певні райони, повідомляють в ОБСЄ.

Є і іронічні версії та коментарі від українських політологів, активістів та посадовців.

Політтехнолог Олексій Голобуцький використав термінологію в стилі російської пропаганди відносно ситуації, що склалася в Луганську.

«Тепер всі знають як виглядає «гоппереворот», – написав політичний експерт Сергій Биков.

«На Донбасі настільки не могли дивитися на святкування Євромайдану, що влаштували путч аби відволікти усіх», – пожартував медіа-експерт Віталій Мороз.

Події в Луганську демонструють шкідливість таких кроків, як «реприватизація», написав заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG