Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 16:42

Ввезення автомобілів в Україну. Що змінить 2018 рік?


Ілюстраційне фото

З Нового року ввізне мито на іномарки з Євросоюзу понизиться, але ненабагато, зауважує директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко. На його думку, аби забезпечити населення доступними автомобілями, треба стимулювати розвиток виробництва в Україні, а ввізне мито скасувати. Із цим згоден економіст Ігор Гарбарук – саме висока вартість розмитнення, на його думку, провокує українців завозити автомобілі за незаконними схемами.

Іномарки в Україні: тільки продаж, чи можливе виробництво? | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко не висловлює зайвого оптимізму з приводу зниження ввізного мита на іномарки, адже воно зменшиться лише на 0,9%.

Якщо автомобіль коштує 10 тисяч доларів, то ціна може впасти лише на 90 доларів
Олег Назаренко

«Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, прописано перехідний період протягом 10 років, кожен рік (ввізне мито – ред.) буде зменшуватись на 0,9%. Тобто, уявіть собі: якщо автомобіль коштує, наприклад, 10 тисяч доларів, то ціна його може теоретично впасти лише на 90 доларів. Хіба це така вагома сума? Це – похибка», – зазначає він в студії «Ранкової Свободи».

За словами Назаренка, зараз сума ввізного мита прив’язана до обсягу двигуна автомобіля і може варіюватись від 7,3% вартості машини до 5%, якщо мова про автівки з ємністю двигуна більше від трьох літрів.

Якби депутати скасували ввізне мито взагалі, то це б зробило автомобілі набагато доступнішими
Олег Назаренко

«Якщо брати 10 тисяч доларів вартість автомобіля, то 730 доларів – це вже вагома сума. Якщо це 20 тисяч – то це вже півтори тисячі доларів. Якби депутати скасували ввізне мито взагалі, то це б зробило автомобілі набагато доступнішими для українців», – переконаний громадський діяч.

Із ним погоджується економіст Ігор Гарбарук. На його думку, Угода про асоціацію недостатньо вдало прописана в тому, що стосується митної політики, що провокує так звані «литовські схеми».

Наші люди, щоб здешевити вартість автомобілів, завозять їх за незаконними схемами
Ігор Гарбарук

«Наші люди, щоб здешевити вартість автомобілів, завозять їх за якимись підпільними, зовсім незаконними схемами. Тому ми просто маємо зробити достатньо просту річ: якщо це зона вільної торгівлі, скасувати це мито, зробити торгівлю безмитною, але вона має бути безмитною та безперешкодною в дві сторони», – переконаний Гарбарук.

Олег Назаренко, у свою чергу, звертає увагу на те, що мито діє і на експорт: відповідно до умов Угоди про асоціацію, протягом семи років автомобілі, які вивозитимуться з України до ЄС, мають бути розмитнені за 10% вартості.

«Єврокар» із задоволенням буде складати автомобілі, але ці автомобілі будуть постачатися в ЄС з митом 10% та будуть неконкурентоспроможними
Олег Назаренко

«Той же (завод – ред.) «Єврокар» із задоволенням зараз буде складати автомобілі, тому що, наприклад, на заводі Skoda в Млада-Болеславі не вистачає потужностей. Приїздив президент Skoda, зустрічався з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом і якраз розмовляли про ці питання. Але знову: ці автомобілі будуть постачатися в ЄС з митом 10% та будуть неконкурентоспроможними», – констатує він.

Ілюстраційне фото. Завод Skoda в Чехословаччині
Ілюстраційне фото. Завод Skoda в Чехословаччині

Скасування мита могло б заохотити інвесторів розгортати заводи в Україні, адже таке виробництво орієнтується на експорт, пояснює Назаренко.

Не прийде ніколи інвестор в Україну будувати автомобілі для українців
Олег Назаренко

«Не прийде ніколи інвестор в Україну будувати автомобілі для українців, тому що рентабельність заводу передбачає виробляти мінімум 200 тисяч автомобілів на рік. Українці не зможуть спожити таку кількість автомобілів, тому що минулого року було продано 65 тисяч нових автомобілів, цього року – максимум 85 тисяч», – каже Назаренко.

Ігор Гарбарук додає, що в Україні відносно дешеві електроенергія та робоча сила, що могло б заохотити великі компанії будувати тут виробничі потужності, якби правова система була здатна гарантувати їм безпеку.

Потрібно, щоб інвестор був впевнений, що судова система забезпечить його захист
Ігор Гарбарук

«Потрібно просто пам’ятати за захист інвестицій, за те, щоб дійсно кожен інвестор був впевнений, що судова система країни забезпечить збереження його інвестицій та в разі чого забезпечить його захист», – нагадує він.

Зменшення податків на автомобілі – це важливо, проте важливішим є підняття купівельної спроможності українців, переконаний Олег Назаренко.

В Україні нові автомобілі дешевші, але і зарплати набагато менші
Олег Назаренко

«Я заходив в Берліні в автосалони Toyota і BMW – там автомобілі дорожчі. Я заходив в Парижі в салони Peugeot та Citroen – там автомобілі дорожчі. В Україні нові автомобілі дешевші, але, вибачайте, в Україні і зарплати набагато менші», – міркує активіст.

Натомість Гарбарук наводить приклади, які засвідчують, що розмитнення намагаються обійти не лише власники дешевих автівок.

Люди почали використовувати схеми навіть не в плані здешевлення автомобілів, а в плані не заплатити податки
Ігор Гарбарук

«Можна на литовських номерах побачити Mercedes S-класу, можна побачити Audi A-8, Lexus, BMW турбовані і так далі. Просто люди вже почали використовувати ці схеми навіть не в плані здешевлення автомобілів, а в плані не заплатити державі податки. Якщо держава обманює їх, значить, відповідно, вони так само ставляться до держави», – констатує економіст.

Таким чином через брак контролю державний бюджет втрачає надходження, переконаний він.

Хоча Олег Назаренко зауважує: якби податки були меншими, спокуси їх уникати не було б.

Фірми-посередники беруть від 1000 до 1400 євро за одну машину
Олег Назаренко

«Завезення цього автомобіля – за постановку його на литовський облік ті фірми-посередники, які «кришують» наші митники і деякі народні депутати, беруть від 1000 до 1400 євро за одну машину. Якщо держава встановить таке розмитнення, то кому українець понесе гроші? В бюджет чи буде платити цим посередникам?», – запитує він.

Цього року Верховна Рада скасувала ПДВ та акциз на імпорт електрокарів. Наступним кроком, на думку Назаренка, має стати скасування ПДВ та акцизу на виробництво електрокарів в Україні, а також, повторює він, мита на ввезення автомобілів з Євросоюзу та потенційне вивезення автівок українського виробництва туди ж.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG