Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 12:41

«Мінімалка» в Україні має рости швидше, ніж інфляція – Розенко


Мінімальна заробітна плата може становити 10 тисяч гривень вже у вересні цього року, заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ефірі «5-го каналу». На його переконання, це необхідно, щоб кваліфіковані працівники не виїздили на роботу за кордон. При цьому Розенко впевнений, що темпи росту добробуту українців перевищуватимуть темпи інфляції. Іншої думки дотримується експерт «Реанімаційного пакету реформ» Руслан Чорний. Він побоюється, що збільшення мінімальної заробітної плати змусить підприємців переводити своїх працівників у тінь.

Уряд обіцяє 10 тисяч зарплати. Якою буде інфляція? | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, пояснюючи свою позицію щодо мінімальної заробітної плати, нагадує, що мова йде про мінімум, який може отримувати за свою роботу, наприклад, некваліфікований працівник бюджетної сфери.

Очікуємо збільшення середньої зарплати в працівників бюджетної сфери приблизно на 20–25%
Павло Розенко

«Ми очікуємо в середньому збільшення середньої зарплати в працівників бюджетної сфери протягом 2018 року приблизно на 20–25%, що буде значно вище, ніж темпи інфляції. Таким чином, рівень та якість життя працюючої людини в Україні буде зростати. Це наша стратегічна мета», – наголосив він в ефірі «Ранкової Свободи».

При концентрації всіх зусиль реально вийти на показники 4,5–5% зростання економіки
Павло Розенко

Паралельно віце-прем’єр прогнозує ріст ВВП у 2018 році на рівні 3%, проте наголошує – мова, знову ж таки, про мінімальну планку.

«При концентрації всіх зусиль на питаннях залучення інвестицій, зростання економіки, проблемах дерегуляції, покращення бізнес-клімату в Україні реально вийти на показники 4,5–5% зростання економіки в Україні на 2018 рік», – вважає він.

Павло Розенко
Павло Розенко

На переконання Розенка, праця українців недооцінена, що змушує працівників шукати роботу за кордоном.

Роботодавці сьогодні говорять, що не можуть на 10–12 тисяч гривень знайти кваліфікованого працівника
Павло Розенко

«Реальні роботодавці сьогодні говорять про те, що не можуть навіть на достойні заробітні плати – 10–12 тисяч гривень – знайти кваліфікованого працівника, тому що у кваліфікованого працівника сьогодні є альтернатива наших країн-сусідів, де вони можуть розраховувати на оплату праці щонайменше втричі більше, ніж сьогодні може бути в Україні», – констатує політик.

На його думку, недостатньо індексувати заробітні плати згідно з темпами інфляції – темпи зростання доходів українців мають бути вищими.

У тому, що це спрацює саме так, як планується, сумнівається фінансовий експерт «Реанімаційного пакету реформ» Руслан Чорний. Він запевняє, що об’єктивних передумов для зростання середньої заробітної плати в Україні зараз немає.

Руслан Чорний
Руслан Чорний

Немає економічних причин для підняття заробітної плати. Це для того, щоб ще більше підприємців не платили податки
Руслан Чорний

«Він (Розенко – ред.) хоче знову підняти інфляцію? Немає економічних причин для підняття заробітної плати при тому, що кількість робітників в Україні скорочується, кількість підприємств не росте. Малий бізнес, середній бізнес не піднімається як слід. За рахунок чого може економічно піднятися мінімальна зарплата? Це просто для того, щоб ще більше підприємців своїх співробітників відправили в тінь і не платили податки. Це до цього приведе», – прогнозує експерт.

Президент «Українського аналітичного центру» Олександр Охріменко зауважує, що ріст заробітної плати не став основним чинником росту інфляції у 2017 році.

На інфляцію вплинула ціна на енергію та рахунки ПДВ
Олександр Охріменко

«На інфляцію в тому році суттєво вплинула ціна на енергію та рахунки ПДВ. Заробітна плата вплинула, але аж на третьому місці», – пояснює він.

Охріменко також погоджується із тезою, що українці на тлі низьких заробітних плат їдуть шукати кращої долі на закордонних підприємствах.

Міністерство праці Польщі заявило, що в 2017 році працювали понад мільйон українців
Олександр Охріменко

«Якраз Міністерство праці Польщі заявило, що в 2017 році, правда, на сезонних роботах, відпрацювало понад мільйон українців. Дійсно, людям привабливо платять, це треба враховувати. На сьогоднішній момент, я так розумію, оплата в Україні однозначно повинна зростати», – впевнений аналітик.

Водночас Охріменко наголошує, що розмір заробітної плати і вартість робочої сили – це не одне й те саме.

У нас заробітна плата низька, а вартість робочої сили висока
Олександр Охріменко

«У нас заробітна плата низька, а вартість робочої сили дуже висока. Тому наш бізнесмен радше відкриє в Чехії, Словаччині, Польщі, але не в Україні», – каже він.

Як запевняє експерт, саме підняття заробітної плати минулого року зумовило ріст ВВП, адже підняло купівельну спроможність українців. За його даними, за дев’ять місяців 2017 року українці купили на 7% більше товарів, ніж за аналогічний період у 2016-му.

Олександр Охріменко
Олександр Охріменко

Люди отримали більше грошей, почали більше купувати, і ми бачили зростання ВВП
Олександр Охріменко

«Чому зріс ВВП в 2017 році? Один із факторів – дійсно зростання розмірів продажів за рахунок того, що люди отримали більше грошей, почали більше купувати, і ми бачили зростання ВВП. Тому, якщо ми говоримо, а чи буде зростання 2018-го – якщо заробітна плата зросте, буде», – міркує Охріменко.

Водночас він визнає, що і в 2018 році інфляція буде достатньо високою за рахунок росту цін на нафту та енергетику. У цьому контексті, вважає Олександр Охріменко, зростання мінімальної заробітної плати повністю компенсує ріст цін, тільки якщо після нього зарплата становитиме десять тисяч гривень або більше.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG