Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 18:10

​Санжаревський заперечує причетність до терористичної групи, але від сторінки «Антимайдан» не відхрещується


Микола Санжаревський

Львів – 16 січня слідчі Служби безпеки України у Львівській області провели обшук у Львові в помешканні артиста балету Львівського національного театру опери та балету Миколи Санжаревського і вилучили інформаційні носії, які зараз досліджують експерти СБУ. Соліста львівського балету підозрюють у сприянні діяльності терористичної групи. СБУ Львівщини заявляє, що у 2015-му попереджала Миколу Санжаревського щодо його сумнівної діяльності у соцмережах, тому що в 2014 році він закликав через соцмережі підтримувати й фінансувати угруповання «ДНР» та «ЛНР», а раніше до початку бойових дій на Донбасі, у лютому того ж року, був активним прихильником «Антимайдану».

Тим часом Микола Санжаревський заперечує ці звинувачення.

Соліст балету Львівського національного театру опери та балету Микола Санжаревський пояснив Радіо Свобода, що відмовився 16 січня від спілкування, тому що він проходив як свідок у кримінальній справі в 2015 році.

– Тому без співбесіди з представниками спецслужб я вважав, що не маю права на коментарі. 16 січня зі власної ініціативи я з’явився до слідчих СБУ, у мене вдома був проведений обшук, я добровільно видав усі електронні засоби, зокрема ноутбуки і документацію.

– Як Ви розцінюєте ті звинувачення, які озвучені на Вашу адресу в рамках кримінального провадження за справою 2015 року? Водночас працівники СБУ заявляють, що мають нові факти щодо Вашої антиукраїнської діяльності?

Я заявляю, що наприкінці 2013 року і у 2014 році я був адміністратором сторінки під назвою «Антимайдан» в одній із соцмереж

– Я заявляю, що наприкінці 2013 року і в 2014 році я був адміністратором сторінки під назвою «Антимайдан» в одній із соцмереж. Чому я це робив? Можливо, частково через пропаганду, частково через економічні та історичні мої знання. Я вважав, що різкий перехід до євроінтеграції для тодішньої економіки країни призведе до багатьох негативних наслідків, таких як зменшення ВВП і зубожіння певної частини населення. Наскільки я помилявся, показав час. У своїх постах у соцмережах я в той час різко критикував певних політиків, їхні помилки, також викладав негативні тенденції, з якими зіштовхувалось українське суспільство. Заявляю, що електронні гаманці, про які йдеться мова, дійсно були мною зареєстровані – з метою допомогти тим, хто страждає від конфлікту, який був у той час повному розпалі. Тоді багато хто намагався допомогти, чим хто міг. Я вважав, що мій обов’язок – допомогти, бо я працюю з дітьми. Але мої добрі наміри були використані не в тих цілях. І коли я це побачив, припинив будь-яку діяльність, надіслав запит у «Вебмані» для блокуванння цих гаманців, що через певний час і зробили.

– Тобто, Ви ці гроші збирали не для бойовиків угруповання «ДНР»?

– Ні. Водночас у той же час я зрозумів, що будь- яка діяльність не в житті, а в соцмережах, навіть активна, не допоможе змінити критичну ситуацію, біду, яка звалилась на нашу країну, я вирішив свою енергію і сили спрямувати на творчі проекти, щоб пізніше використати для реінтеграції Донбасу, коли прийде час. Сама концепція проектів полягала в тому, щоб створити комфортні умови для дитини, для прикладу російськомовної зі східних областей, яка, потрапляючи до викладачів україномовних, розуміла, що її люблять, так само і до дитини із західних регіонів України, якщо потрапить до російськомовного викладача, то з повагою ставитимуться до неї. Наша організація створила школи балету. Тут у Львові навчаються діти біженців, переселенців, звісно, і львів’яни.

– Чому, на Вашу думку, Вами знову після 2015 року зацікавилось СБУ? Чи повідомили Вам слідчі, які нові факти є щодо Вас?

Я вважаю, що є люди, яким я заважаю з точки зору професійної діяльності. Я не маю гарантій, але є думки й такі чутки

– Мені нічого не казали. Треба почекати на результат експертизи обладнання, вилученого в мене. Можливо, мали нові додаткові факти. Але в світі мистецтва доволі сильна конкуренція. 10 проектів за 3 роки не кожна організація за все своє життя робить. Я вважаю, що є люди, яким я заважаю з точки зору професійної діяльності. Я не маю гарантій, але є думки й такі чутки. 25 лютого має відбутись новий проект «Юні зірки балету топ-100», такого немає в Україні.

– У соцмережах Ви досить активно висловлювались про політичну ситуацію. Що, на Вашу думку, відбулось із Кримом? Чи вважаєте, що на Донбасі воюють російські війська?

А щодо того, що відбувається в Донбасі, вибачте, я не військовий експерт, я там сам не був, я вважаю, що там є люди, які не з Донбасу, які там воюють

– Крим – анексований, окупований. А щодо того, що відбувається в Донбасі, вибачте, я не військовий експерт, я там сам не був, я вважаю, що там є люди, які не з Донбасу, які там воюють. Думаю, такі запитання треба ставити спеціалістам, які професійно можуть відповісти. Але я вважаю, що потрібно це закінчувати, що ллється українська кров і при правильних діях політиків ми зможемо Донбас повернути Україні.

– Дитячий колектив зі Львова виступав на конкурсі в Білорусі восени 2017 року. На одній зі світлин є прапор Росії і угруповання «ДНР». Чи стояли українські діти поруч із прапором так званої «ДНР»?

За декілька годин до виїзду отримали від оргкомітету список тих, хто виступає, побачили там представників Росії і так званої «ДНР». Ми зібрались із батьками дітей і обговорили питання

– Ми готувались до конкурсу. За декілька годин до виїзду отримали від оргкомітету список тих, хто виступає, побачили там представників Росії і так званої «ДНР». Ми зібрались із батьками дітей і обговорили питання. Було так, що так зване «ДНР» може представляти Україну, як територію, ми прийшли до висновку, що ми так довго готувались, що спортсмени відстоюють честь країни, і ми, виходячи з таких міркувань, поїхали. Наші діти не були на фотографії, можна це легко перевірити.

– Ви писали, що сторінку в «ВК» зламали Вам, а чому тоді зі сторінкою у Facebook усе гаразд?

У мене були весь час проблеми з «ВК», там і «морозили» по тижню, і два тижні не мав доступу, що доводилось паролі змінювати. У Facebook теж були проблеми, але значно менші

– У мене були весь час проблеми з «ВК», там і «морозили» по тижню, і два тижні не мав доступу, що доводилось паролі змінювати. У Facebook теж були проблеми, але значно менші.

Так прокоментував ситуацію довкола себе артист балету Микола Санжаревський. Також він заявив, що не має наміру покидати Україну. Тим часом слідчі СБУ в Львівській області проводять досудове розслідування, вивчають матеріали на вилучених у артиста інформаційних носіях. Проти львів’янина Миколи Санжаревського відкрили кримінальне провадження за статтею 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а також матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації). За даними СБУ, у слідчих достатньо матеріалів, які вказують на антиукраїнську діяльність артиста.

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG