Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 19:59

Путін залишиться царем, але слабким – Ганапольський


Чоловік тримає журнал The Economist із зображенням на обкладинці президента Росії Володимира Путіна із заголовком «Народився цар». Франція, Страсбург, 28 жовтня 2017 року

Гості програми «Ваша Свобода»: Матвій Ганапольський, журналіст, телеведучий; Сергій Лойко, письменник, журналіст.

Президент Росії Володимир Путін перестає бути «центром ухвалення рішень» і цілком ймовірно, що до 2024 року Росією де-факто керуватиме не він, а оточення. Йдеться про своєрідне колективне «політбюро» силовиків, бізнесменів. Таку думку в ефірі Радіо Свобода висловив журналіст і телеведучий Матвій Ганапольський. Із цією думкою погоджується і письменник та журналіст Сергій Лойко. Він радить українцям набратися терпіння і почекати поки «скінчиться» Путін. У будь-якому випадку через шість років почнеться розпад Росії і Крим повернеться до України, прогнозує він.

Ваша Свобода | Коли піде Путін?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Олександр Лащенко: Пане Ганапольський, ніякої інтриги немає не лише в сьогоднішній реєстрації головного кандидата на президентські вибори в Росії, а й – результатах 18 березня. Але, може, ви вважаєте, можливі якісь сенсації?

Хто буде реальним президентом – велике питання. У цьому випадку «свита» і є «король»
Матвій Ганапольський

Матвій Ганапольський: Справа не в тім, що його зареєстрували, і навіть що він буде, якщо можна так сказати, переобраний президентом. Але хто буде реальним президентом – це велике питання. У цьому випадку «свита» і є «король». Така ситуація в Росії склалася, що ця багатобічність, багатопереобраність Путіна існує тому, що він є гарантом для тієї еліти, яку сам створив, яка допомагала йому, а він допомагав їй. Те, що в Росії зараз називається «ефектом Сєчіна» (голова «Роснєфті» – ред).

Центр ухвалення рішень поступово мігрує від Путіна. Це може бути Сєчін і його оточення. ФСБ – дивне колективне «політбюро»
Матвій Ганапольський

Але сталася суттєва історія – перший раз, де Путін не виступав, нічого не зміг сказати про майбутнє Росії, про програму, яку пропонує росіянам. Це дає можливість казати, що він як ідеолог Росії вже ідеологом не є. Центр влади, центр ухвалення рішень поступово мігрує від Путіна. Це може бути Сєчін і його оточення. Це може бути ФСБ і її оточення. Це може бути дивне колективне «політбюро».

Всі розуміють, що в Росії має щось статися. Бо якщо вона буде йти таким шляхом у такій конструкції, то це тільки шлях до стагнації.

Матвій Ганапольський
Матвій Ганапольський

Не знаю, чи він досидить до 2024 року
Матвій Ганапольський

Відомий «Альфа-Банк» зробив аналіз. З’ясовується, що десь 1,5% ВВП знижується. Справа не в факті, а в тенденції. А вона проблемна. Не знаю, чи він досидить до 2024 року. Важлива міграція влади. Вона має перейти поступово. І тут велике питання: до кого вона перейде?

– А санкції проти Росії не вважаєте «комариним укусом»?

Санкції, які запроваджуються, страшні. Будуть зазіхання на що завгодно (на американські вибори, на танки до України), то у нас є ще тут папірець
Матвій Ганапольський

Матвій Ганапольський: Санкції, які запроваджуються, страшні. Зміст їх у чому? Уявіть, всіх загнали до якоїсь кімнати. Сидять у кімнаті всі: і винні, і невинні. Входить людина і каже: це перший поверх, не будете рипатися, то так і буде, якщо ж будуть зазіхання на що завгодно (на американські вибори, на танки до України), то у нас є ще тут папірець. Може, цього папірця й немає. Але є Дамоклів меч – він має висіти Як заручників беруть? Заходять і кажуть: ми вас не знаємо, ви не бігайте, якщо що – будемо стріляти. Так і тут вийшло.

Трагедія Росії у прийнятих санкціях в тому, що їх прийняв не президент, а Конгрес. А ми не знаємо в американській історії, щоб Конгрес скасував санкції, які ухвалив.

– Пане Ганапольський, Дамоклів меч для оточення Путіна чи для нього теж особисто?

Путін зараз не є повноцінним президентом. «Свита» грає «короля»
Матвій Ганапольський

Матвій Ганапольський: Путін зараз не є повноцінним президентом. Теза про те, що Путін стає другим Сталіним – це марення. Проблема у тому, щоб українські політологи, спеціалісти уважно стежили за міграцією влади, яка починається у Росії, і уважно дивилися, до кого вона йде. Хто їздить у делегаціях, хто поруч з Путіним стоїть, коли він на якихось переговорах – саме ці люди вирішують питання. «Свита» грає «короля».

Три керівники силових відомств їздили до Вашингтона перед оприлюдненням «кремлівського списку» запевнити керівництво США, що різких рухів не буде з боку Росії. Мовляв, «будемо поводити себе добре»
Матвій Ганапольський

Три керівники силових відомств їздили до Вашингтона перед оприлюдненням «кремлівського списку» запевнити керівництво США, що різких рухів не буде з боку Росії. Мовляв, «будемо поводити себе добре». США дозволили людям, які у санкційних списках, щоб туди приїхали.

Не буде «палацових переворотів». Путін зараз в ситуації Миколи І є цар, але слабкий. Путін – людина ХІХ століття
Матвій Ганапольський

Головне питання – скільки цій умовній «еліті» потрібен буде ще Путін і кому перетече ця влада? При чому не буде «палацових переворотів». До 2024 року він стоятиме на своєму місці, не приймаючи жодних рішень. Путін зараз в ситуації Миколи І, коли є цар, але слабкий. Путін – людина ХІХ століття. Тобто мета – збільшення власної території: а давайте завоюємо ще ось той шматок!

Переклад. Пане Лойко, дійсно Путін потроху випускає віжки зі своїх рук?

Сергій Лойко (переклад): Я хочу нагадати баладу Окуджави: «Римская империя времени упадка сохраняла видимость твердого порядка: Цезарь был на месте, соратники рядом, жизнь была прекрасна, судя по докладам». Як цей текст стосувався Римської імперії, так і брежнєвських часів, так стосується і сьогоднішньої ситуації з Російською імперією...

Треба потерпіти і зачекати, поки «скінчиться» Путін
Сергій Лойко

Треба потерпіти і зачекати, поки «скінчиться» Путін – роль особистості в історії ніхто не скасовував. Хотілося б, щоб він скінчився зовсім погано, щоб йому в останній момент, як і Цезарю, стало незручно перед «пацанами». Але навіть якщо нормально доживе до свого кінця, то це все одно шість років. Давайте потерпимо.

Після шести років Росія розпадеться на удільні князівства... І повертається Крим
Сергій Лойко

І після шести років Росія розпадеться на окремі удільні князівства... Це навіть краще, тому що неможливо управляти такою гігантською імперією. Це економічно незрозуміло і невигідно, не кажучи вже про політику. Через шість років все одно доведеться побачити, як розпадається Росія, і як повертається Крим.

Хто не прийшов би після Путіна... Після Сталіна була «відлига». Після Хрущова були знову «заморозки». Після Брежнєва була «відлига», яка закінчилася Горбачовим. Зараз у нас знову період реакції. Після Путіна обов’язково буде потепління.

Сергій Лойко
Сергій Лойко

Прийде до влади якийсь, умовно, «Медведєв» або «Навальний» і скаже: «референдум» було проведено під дулами автоматів. Крим хоче повернутися до складу України
Сергій Лойко

Уся ця історія подібна до ситуації: до вас вночі влізли злодії. Поки ви спали, вони зняли і забрали ваш телевізор. Потім дізналися, що їх хтось побачив – знову вночі принесли телевізор, поки спите, повісили на місце. Ви вранці прокинулися, а телевізор там. Приблизно те ж буде з Кримом. Прийде до влади якийсь, умовно, «Медведєв» або «Навальний» і скаже: «референдум» було проведено під дулами автоматів, давайте проведемо «справжній» (він все рівно незаконний). І, як і в перший раз, не рахуватимуть голосів, що мешканці не сказали б. І скаже «Медведєв» чи «Навальний»: Крим хоче повернутися до складу України. Так воно і буде зроблено.

Не повернувши Крим, Росії не вибратися із цього смертельного піке – санкції, як снаряди «Бук-М1», підбили російський літак – він співає смертельну пісню, як у пісні Висоцького.

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG