Доступність посилання

ТОП новини
21 Травень 2019, Київ 12:33

Виступ Абраменка врятував наших чиновників від ганьби – спортивний журналіст 


«Золотий» стрибок лижника-акробата Олександра Абраменка на Зимових Олімпійських Іграх у Пхньочхані, 18 лютого 2018 року 

Немає підстав говорити про недофінансування підготовки українських спортсменів до Зимової Олімпіади, переконаний Директор департаменту олімпійських видів спорту Міністерства молоді і спорту Роман Вірастюк. Він також сподівається, що перемога лижника Олександра Абраменка дасть поштовх розвитку зимовим видам спорту в Україні. Натомість генеральна секретар Федерації гірськолижного спорту України Юлія Сипаренко наголошує: гірськолижний спорт та фрістайл – не одне й те ж, і траси для них потрібні різні.

ЗАВАНТАЖИТИ

Директор департаменту олімпійських видів спорту Міністерства молоді і спорту Роман Вірастюк наголошує, що підбивати підсумки Олімпійських ігор ще рано.

Поки не закінчились змагання, ми не підводимо риску
Роман Вірастюк

«В нас буде естафета з біатлону. Ще є попереду види, поки не закінчились змагання, ми не підводимо риску», – зазначив він.

Вірастюк заперечує проблему недофінансування, про яку згадували у зв’язку з підготовкою українських спортсменів до Олімпійських Ігор – наприклад, у зв’язку з виступом спортсмена-саночника Андрія Мандзія.

Українські санкарі повернулися із зимової Олімпіади до Львова (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

«Коштів було виділено рівно стільки, скільки треба було людям для того, щоб проїхати всі етапи кубків світу. Було придбане рівно те обладнання,

Коштів було виділено рівно стільки, скільки треба було
Роман Вірастюк

яке потрібно було для спортсменів елітної групи, щоб забезпечити їх якісною підготовкою. Змагання, навчальні тренування та збори проходили на території України. Взагалі мізерна кількість проходили тут (у Пхьончхані – ред.), решта проходили поза територією України, тому що там, в тих місцях, де проходили збори, ми їх робили, щоб вони тренувалися поряд зі своїми найсильнішими конкурентами», – розповів чиновник в ефірі «Ранкової Свободи».

На думку Вірастюка, результати Олімпіади важко передбачити, і прямої кореляції між фінансуванням та перемогою немає.

Олімпіада – це велика лотерея, і дуже ризикована
Роман Вірастюк

«Ті, хто виступав зараз у слоупстайлі, ви бачили – це люди, які хотіли виконати надскладні вправи і опинилися – світові лідери – поза двадцяткою. А перемогли середнячки, тому що Олімпіада – це велика лотерея, і дуже ризикована».

Натомість золоту медаль лижника-акробата Олександра Абраменка Вірастюк вважає цілком закономірною, адже Абраменко показував високі результати на попередніх змаганнях, за що й отримав малий Кришталевий глобус за підсумками лижного сезону 2015-2016 років.

Коли Сашко принесе медаль в Олімпійське селище, усі доторкнуться до неї
Роман Вірастюк

«Коли Сашко повісять медаль на шию і він принесе її в Олімпійське селище, сто відсотків думаю, що ті, кому стартувати попереду, прийдуть і доторкнуться до неї. Виступ Сашка може надихнути на те, що в тих регіонах України, де це можливо, отримає новий виток розвиток цього виду спорту», – сподівається представник Міністерства.

Надати імпульс цьому розвитку, на його думку, має відкриття нового біатлонного стадіону, який наразі зводять в Івано-Франківській області.

Генеральна секретар Федерації гірськолижного спорту України, майстер спорту з гірськолижного спорту Юлія Сипаренко, у свою чергу, наголошує, що різні види зимового спорту потребують різної інфраструктури для тренувань. Наприклад, для гірськолижних змагань потрібні рівні траси, які, за її словами, вже є на кількох українських курортах.

Фрістайл потребує спеціально збудованих трамплінів
Юлія Сипаренко

«На відміну від гірськолижного спорту, фрістайл потребує спеціально збудованих трамплінів, якщо це стосується лижної акробатики. Якщо стосується інших дисциплін, наприклад, могулу, де вперше Україна на цих Олімпійських іграх дебютувала – також потрібна підготовлена траса зі спеціально нарізаними буграми та трамплінами. Для слоупстайлу потрібна окремо збудована траса», – пояснює Сипаренко.

Вона вважає, що, хоча чиновники спортивного напряму роблять висновки після кожних змагань високого рівня, Зимові Олімпіади можуть мати особливий вплив.

Олімпійські Ігри – це найбільший фактор, після якого може ще щось зрушити з місця
Юлія Сипаренко

«Олімпійські Ігри – це найбільш важливий фактор, після якого може ще щось зрушити з місця. І ми дуже на це сподіваємось, оскільки інфраструктура перш за все належить до сфери відповідальності та компетенції державних органів влади», – каже очільниця Федерації гірськолижного спорту.

Золота медаль Олександра Абраменка стала третьою для України за всю історію її участі в Зимових Олімпійських іграх, нагадує спортивний журналіст УНІАН Юрій Трохимчук.

Виступ Абраменка врятував наших чиновників від ганьби
Юрій Трохимчук

«Виступ Абраменка, я вважаю, врятував наших чиновників від ганьби і те, що говорив пан Роман Вірастюк, – переконаний він. – Думаю, ці перемоги дають більше хоробрості нашим чиновникам перед очима суспільства. Зараз вони можуть казати, що їхні зусилля були не марними. Зараз обіцяють нові траси побудувати, але мені здається, що через місяць після Олімпіади на наших чиновників зазвичай нападає амнезія, що триває чотири роки».

Трохимчук не має надто оптимістичних прогнозів щодо перспектив української збірної у решті змагань. Навіть жіноча команда з біатлону, якій пророкували успішний виступ, на його думку, не в найкращій формі.

В нас цей пік форми чомусь припав на листопад
Юрій Трохимчук

«Це не втома, а банальні прорахунки тренерського штабу збірної України, які не змогли витягнути наших спортсменів на пік форми, або цей пік форми припав на початок сезону, коли інші збірні лише розганялися, так би мовити, напередодні олімпійського сезону з розрахунком на лютий. В нас цей пік форми чомусь припав на листопад», – припускає журналіст.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG