Доступність посилання

ТОП новини
17 Вересень 2019, Київ 15:51

Покарання за побиті «проросійські» будівлі: в пошуку відповідальних 


Акція праворадикальних активістів біля «Росспівробітництва» у Києві. 18 лютого 2018 року

В Адміністрації президента засуджують напади на будівлі, що пов’язані з Росією, зокрема цього і вимагали в російському МЗС. За пошкодження будівель Російського центру науки та культури в Києві та двох банків поки що нікого не затримували. У Міністерстві внутрішніх справ України запевняють, що зробили все можливе, щоб уникнути ескалації та важких наслідків від цих акцій. Однак подібні ініціативи проти проросійських установ будуть траплятися через двозначні сигнали від влади, вважають дослідники.

Побили вікна, розписали стіни, закидали яйцями й камінням будівлю організації «Росспівробітництво» та офіси двох, пов’язаних із Росією, банківських установ.

Такі дії назвав неприйнятними заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв в ефірі Радіо Свобода. Він зауважив, що це не додає Україні позитивного іміджу в світі.

Україна позиціонує себе як цивілізована держава, а також права людей на мирні акції. А це, що відбувається, – це не є зовсім мирним
Костянтин Єлісєєв

«Україна позиціонує себе як цивілізована держава, де поважають права людей, а також права людей на мирні акції. А це, що відбувається, – це не є зовсім мирним. Сподіваюся, що будуть зроблені висновки нашими правоохоронними органами, і ті, хто спровокували або були безпосередніми учасниками, мають понести відповідне покарання», – додав представник Адміністрації президента.

Саме офіційного засудження таких дій радикальних організацій з боку керівництва України вимагали в МЗС Росії. До того ж, російська сторона звернулася до місії ОБСЄ з вимогою відреагувати на пошкодження будівлі «Росспівробітництва».

В ОБСЄ не забарилися зі звітом і вказали в ньому на «інциденти в Російському центрі науки та культури в Києві»

Реакція правоохоронців

За фактом пошкодження будівель проводиться дослідча перевірка, повідомляють у поліції Києва. А кримінальне провадження буде зареєстроване тоді, коли будуть заявники, які вважатимуть, що їм нанесена шкода, пояснює Радіо Свобода речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

Російська сторона наголошує, що правоохоронці не втручались у дії праворадикалів, речник МВС каже, що поліцейські активно працювали, і ступінь їхньої реакції адекватна конкретній ситуації.

У даному разі дії були абсолютно адекватні тій потенційній загрозі, яку становили дії тих людей, які пошкоджували будинки,
Артем Шевченко

«Цілком упоралися з підтримкою громадської безпеки і правопорядку вчора під час кількох масових акцій у центрі столиці від абсолютно різних людей, груп із абсолютно різними закликами. У нас немає потерпілих, якщо не вважати кількох шибок у кількох будинках. Ми підтримуємо правопорядок різними діями, зокрема із застосуванням таких нових елементів як поліція діалогу і поліція комунікації, якщо треба, то і спецпідрозділів. Я вважаю, що в даному разі дії були абсолютно адекватні тій потенційній загрозі, яку становили дії тих людей, які пошкоджували будинки, і також зіставлялися з можливими наслідками», – зазначає Артем Шевченко.

Щодо відсутності затриманих: Артем Шевченко пояснює, що затримання можуть відбуватися лише після реєстрації кримінального провадження, якщо власники будівель звернуться із заявами про завдану шкоду.

Шпигунський слід?

В одній із акцій проти Російського центру науки та культури брав участь депутат від «Радикальної партії» Олега Ляшка Андрій Лозовий.

Згодом депутат Ігор Мосійчук повідомив, що в будівлі знайшли документи, які вказують на шпигунські дії від «Росспівробітництва». З приводу цього депутати від «Радикальної партії» направили звернення голові Службі безпеки України, зазначає Ігор Мосійчук.

В СБУ отримання цих документів поки не підтверджують, російська сторона наразі цього не коментує.

Такі акції траплятимуться – Український інститут дослідження екстремізму

Відсутність чітких критеріїв, з ким ми боремося, відсутність чітких критеріїв,
де наша межа з Росією, сприяє тому, що радикали будуть нести своє бачення справедливості
Богдан Петренко

Акції проти проросійських об’єктів будуть набирати обертів, вважає заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Він це пов’язує з тим, що Росія веде проти України гібридну війну, в якій загинуло понад 10 тисяч українців, зазначає експерт, втім, на офіційному рівні тривають українсько-російські дипломатичні та економічні стосунки, українці продовжують їздити на заробітки до Росії, додає Богдан Петренко.

«Відсутність чітких критеріїв, з ким ми боремося, відсутність чітких критеріїв, де наша межа з Росією, відсутність судових переслідувань людей, які так чи інакше пов’язані з Росією та сепаратистами, сприяє тому, що ці люди, радикали, будуть нести своє бачення справедливості. Це фактично сприяє самосуду як такому. І однією зі сфер цього нападу і був цей самосуд», – каже заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму.

Богдан Петренко вважає, що для українців має бути чітко сформована думка, з ким ми воюємо: з режимом Путіна, чи з росіянами? Інакше поняття «російська культура» в свідомості людей ототожнюється із поняттям «русского мира», наголошує він, хоча відбувається навпаки: «русский мир» використовує російську культуру для просування зовсім інших, нетолерантних, цінностей.

«Погром» у приміщенні «Росспівробітництва» в Києві (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

18 лютого у Києві відбулася акція «Смерть Росії», ініційована організацією «ОУН» Миколи Коханівського. Учасники атакували дві, пов’язані з Росією, банківські установи та офіс «Росспівробітництва». І це не перший інцидент щодо «Росспівробітництва», де розташований Російський центр науки та культури.

17 лютого молодики із шевронами «С14», «Традиція і порядок» та «Правий сектор» розмалювали всередині цієї будівлі стіни написами: «Геть ФСБ», «Смерть Росії», «Свободу політв’язням» та «Це вам за Крим».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG