Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 20:48

Не зрозуміло, яку доказову силу мають свідчення Порошенка – Баганець про справу Януковича


Петро Порошенко свідчить у справі про державну зраду Віктора Януковича. Київ, 21 лютого 2018 року

Учасники програми «Ваша Свобода»: Олексій Баганець, адвокат, колишній заступник генпрокурора України; Вадим Денисенко, народний депутат України («БПП»).

Генпрокурор України Юрій Луценко сподівається, що цього року завершаться заочні судові процеси щодо Віктора Януковича, Сергія Курченка, Олександра Клименка та решти команди екс-президента. Про це він заявив у середу на прес-конференції.

Допити свідків у справі про обвинувачення у державній зраді екс-президента Януковича тривають в Оболонському районному суді Києва. У середу, зокрема, свідчили постійний представник України при ООН Володимир Єльченко та президент України Петро Порошенко.

Ваша Свобода | Справа Януковича: допит Порошенка
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Інна Кузнецова: Пане Баганець, як вам видається, позиції звинувачення чи захисту були сильнішими?

Олексій Баганець: Я не зрозумів, яку доказову силу мають свідчення, які отримані в режимі відеоконференції президента, що саме в його (Порошенка – ред.) свідченнях є таке, що підтверджує вину колишнього президента Януковича у вчиненні державної зради. Був його виступ частково політичний, коли його допитували прокурори.

Хто був більше переконливим, адвокати чи прокурори? 50 на 50
Олексій Баганець

На сьогоднішньому судовому засіданні хто був більше переконливим, тобто чи адвокати чи прокурори? Я поставлю 50 на 50.

Захист Януковича, суто професійно, сильніший, ніж прокурорська сторона. Але сьогодні і запитання захисту, які ставилися нині чинному президентові, теж були непрофесійними, не торкалися суті повідомленого обвинувачення Януковичу. Фактично ставилися питання політичного підтексту. Особливо коли адвокати почали цікавитися поїздкою президента на відпочинок, то я зрозумів, що сьогодні адвокатам нічим крити.

Допитували колишнього представника України в ООН Володимира Єльченка – питання торкаються суті обвинувачення. Це щодо листа, підписаного начебто Януковичем на ім’я президента Росії Путіна з проханням ввести іноземні війська на територію України. Все інше, тобто як Петро Олексійович їздив на територію Криму, як хотів провести переговори у Верховній Раді АРК, ніякого стосунку до цього не має.

– Пане Денисенко, ви можете погодитися з паном Баганцем чи у вас склалося інше враження?

Адвокати Януковича не збиралися ставити питання по суті. Їхня риторика зводилася виключно до політичних моментів
Вадим Денисенко

Вадим Денисенко: Дуже чітко було видно, що адвокати Януковича сьогодні не збиралися ставити запитання по суті. Вся їхня риторика зводилася виключно до політичних моментів. Як зазначив суддя, складається таке враження, що «робите все від себе залежне, щоб усі запитання, які були поставлені Порошенку, були відхилені, а після будете політично заявляти, що нібито вам не дали можливості зробити допит президента України».

Процес, крім юридичного аспекту, має, як мінімум, 50% політичного аспекту. Адвокати Януковича виконують перш за все політичну роль
Вадим Денисенко

Цей процес, крім юридичного аспекту, має, як мінімум, 50% політичного аспекту. Адвокати Януковича виконують перш за все політичну роль.

Сьогодні прокурорські представники були достатньо конкретними і справді ставили достатньо важливі й правильні запитання.

– Оголошувалося, що від завтра вже будуть переходити до заслуховування свідків зі сторони захисту. Як ви думаєте, хто буде цими свідками? Чого можна від них очікувати?

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко
Великою масою свідків зі сторони Януковича будуть арбузови, клименки, портнови
Вадим Денисенко

Вадим Денисенко: Буде використовуватися цей майданчик (судове засідання транслюється більшістю інформаційних телеканалів України в прямому ефірі), щоб виконувати ті чи інші завдання Російської Федерації. Можна не сумніватися, що великою масою свідків зі сторони Януковича будуть арбузови, клименки, портнови і таке інше.

– Пане Баганець, суд ЄС у Люксембурзі сьогодні ухвалив рішення щодо скасування санкцій, запроваджених проти Сергія Клюєва… Як ви вважаєте, чому доказова база, подана Україною, така слабка?

Суд ЄС постановив скасувати санкції проти Сергія Клюєва (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Олексій Баганець: За чотири роки після Революції гідності в державі помінялося чотири генпрокурори, три чи чотири заступники генпрокурора, які відповідальні за стан розслідування цієї категорії кримінальних справ відносно Януковича і не тільки щодо Майдану, його найближчого оточення, яких підозрювали у вчинені злочинів у сфері економіки.

Відносно Януковича, його найближчого оточення… у кримінальних провадженнях вже не сотні, а тисячі томів
Олексій Баганець

У цих кримінальних провадженнях вже не сотні, а тисячі томів. Приходить нова людина – повинна їх вивчити, контролювати хід розслідування, давати вказівки підлеглим. Це перша і головна причина.

Маса проблем із законодавчою діяльністю нинішньої Верховної Ради і нинішньої влади, які не зробили необхідних кроків, щоб створити належні умови для органів досудового розслідування і прокуратури, щоб здобути належні докази. Якщо нашвидкуруч для досягнення якихось політичних цілей чи з метою самопіару все це робиться, рано чи пізно не тільки такі рішення прийматимуться судом ЄС.

Олексій Баганець
Олексій Баганець
Скасування санкцій, які застосував ЄС до наших громадян, не має ніякого значення для кримінального провадження, яке розслідується відносно них в Україні
Олексій Баганець

Але хотів би, щоб ні в кого не складалося оманливого враження. Скасування санкцій, які застосував ЄС до наших громадян колишніх чи нинішніх, не має ніякого значення для кримінального провадження, яке розслідується відносно них в Україні.

Все одно треба ухвалювати кінцеве рішення. Якщо довели вину людини, то треба складати обвинувальний акт і направляти до суду. Якщо ж не змогли довести вину, то треба кримінальні провадження закривати й просити вибачення, що поспішно пред’явили підозру, тим самим порушили його честь і гідність…

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG