Доступність посилання

ТОП новини

ЄС готовий бути посередником в газовій суперечці України і Росії


1 березня Україна надіслала ЄС ноту, в якій попередила про відмову Росії виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

Європейська комісія була проінформована українською владою про можливу надзвичайну ситуацію у зв’язку зі зменшенням поставок газу з боку російського «Газпрому» і готова почати переговори зі сторонами. Про це заявила речниця Європейської комісії Анна-Кайса Ітконен під час брифінгу в Брюсселі.

«Ми серйозно ставимося до такого занепокоєння наших українських партнерів, і ми готові працювати з українською та російською владою», – сказала представник ЄК.

Вона розповіла, що віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович вчора, 1 березня, мав розмову з головою МЗС України Павлом Клімкіним, в якій українська сторона попросила почати консультації з приводу врегулювання проблеми.

«ЄС готовий сприяти таким перемовам, якщо є відповідний запит від обох сторін», – сказала Ітконен, додавши, що сьогодні Шефчович проведе консультації з міністрами енергетики України і Росії.

Як повідомляло Радіо Свобода, в Україні до 7 березня запровадили національний план дій в енергетиці щодо обмеження споживання природного газу. Це сталося після зменшення подачі пального з боку Росії. Також Кабінет міністрів України доручив навчальним закладам повністю зупинити роботу до 6 березня.

* * *

28 лютого компанія НАК «Нафтогаз України» повідомила про перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським газовим монополістом, компанією «Газпром» у суперечці щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. «Газпром» заявив про незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражу.

У компанії «Укртрансгаз» заявили 1 березня про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС і додали, що падіння тиску на вході системи ускладнює його транзит і споживання. Російська сторона наразі це не коментувала.

Україна 1 березня надіслала ноту ЄС, в якій попередила про відмову Росії виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту, повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG