Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 22:36

«Кейс Савченко» або війна з символами


Надія Савченко

(Рубрика «Точка зору»)

Надія Савченко в березні 2018-го в Шевченківському суді Києва – у майці з тризубом на грудях – так само упевнено говорить на камери, як і в Басманному суді Москви два роки тому. Так само «тролить» прокурорів і суддю, кидає виклик владі, так само звертається до аудиторії.

«Картинка» та сама, от тільки перевернута», адже цього разу судять Савченко в Україні, і звинувачення їй висовують українські прокурори.

Людину, яку показували всі світові медіа й до звільнення якої залучали чи не всі впливові міжнародні інституції, тепер знову звинувачують у важких злочинах, але вже у власній країні, що так прагнула «витягнути її з полону».

Винувата чи ні Надія Савченко, ще мають довести в суді, а от реакцію глядача, посадженого на інформаційну голку Russia today на цю «картинку», передбачити неважко. Вкласти її можна у давно поширювану агентами Кремля тезу: «З Україною краще не мати справи, бо вона є faіled state». Мовляв, ви ж бачите, яка країна – такі герої, і не варто йти проти послідовної і логічної у своїх діях Москви, бо виглядатиме смішно.

«Кейс Савченко» й справді показовий. Він, можливо, як ніякий інший, демонструє, що Росія цілеспрямовано намагається розмити всі орієнтири не лише для України, а й для всього західного світу.

Головне завдання розв’язаної Росією проти Заходу гібридної війни – зруйнувати всі межі між правдою і кривдою, «повалити» всіх героїв і стерти всі символи, за якими визначають демократичні суспільства. Адже, коли людина втрачає орієнтири, вона не розуміє, де небезпека і не може ефективно захищати свої цінності – від культури до визнаної міжнародним правом суверенної території.

У 2014 році за витатуйований на руці тризуб, підтримувані Росією бойовики, відрубували руки добровольцям. І тепер, коли Надія Савченко з тризубом на майці, посміхаючись, говорить у суді про «політичну провокацію з розстрілами», за її словами чується: «ви так носились із своїм гербом – нате вам герб, ви так носились із своїми добровольцями – ось вам і добровольці, ви так носились зі своєю Савченко – ось вам і ваша героїня».

От тільки героїня дійства, як виглядає, переграє…І переграла вона саму себе ще задовго до того, як знову потрапила у об’єктиви всіх камер.

  • 16x9 Image

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG