Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 13:52

Влада Таджикистану звинувачує у нападі на туристів заборонену партію


Місце нападу на іноземних велосипедистів у Таджикистані 29 липня 2018 року

Влада Таджикистану покладає на місцеву заборонену ісламістську партію відповідальність за напад на іноземних туристів у неділю, 29 липня, в районі Дангара Хатлонської області, коли автомобіль наїхав на іноземних велосипедистів, які подорожували країною. Загинули 4 особи – громадяни США, Швейцарії та Нідерландів. Ще троє – зі Швейцарії, Нідерландів і Франції – постраждали, один із них також отримав ножове поранення.

Дані про загиблих повідомив напередодні на прес-конференції міністр внутрішніх справ Таджикистану Рамазон Рахімов.

МВС Таджикистану ретельно розслідує вбивство іноземних туристів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

У вівторок, посилаючись на визнання затриманого підозрюваного, Міністерство внутрішніх справ Таджикистану повідомило, що провина за напад лежить на ісламістській Партії ісламського відродження Таджикистану (ПІВТ), яку уряд вважає терористичною.

Відповідальними за вчинення злочину МВС назвало угруповання людей під керівництвом Хусейна Абдусамадова. Він нібито чотири рази був в іранських містах Кум і Мазандаран, де «пройшов ідеологічну обробку і диверсійну підготовку. Там же він зустрічався з активістами ПІВТ і присягнув на вірність партії». Замовником міністерство назвало Носірхуджі Убайдова, який з 2015 року перебуває в розшуку.

«З метою дестабілізації обстановки в Таджикистані вони зробили жорстокий напад на іноземних туристів. Після вбивства вони планували перебратися до сусіднього Афганістану, щоб приєднатися до терористичних угруповань», – йдеться в повідомленні МВС.

ПІВТ до 2015 року була єдиною опозиційною політичною партією в Таджикистані і єдиною у всьому пострадянському регіоні ісламістською партією, яка діяла офіційно. Спочатку вона була заборонена у 1993 році, але у 1998 році – після закінчення п’ятирічної таджицької громадянської війни – була знову легалізована. Її члени неодноразово отримували місця в парламенті країни. Після того, як партію визнали терористичною організацією в 2015 році, її лідерам довелося залишити країну, а її членів далі переслідують.

Заборона партії та переслідування її членів викликає критику від міжнародних правозахисних груп та ООН. Із закликами до уряду Таджикистану припинити ці переслідування зверталися правозахисники організації Human Rights Watch.

Активісти звинувачують уряд президента Емомалі Рахмона у використанні цієї групи в ролі цапа-відбувайла за неспокій та напади в бідній, переважно мусульманській країні, яка межує з Афганістаном.

На веб-сайті МВС Таджикистану 31 липня опубліковані фотографії 10 осіб, яких підозрюють у причетності до нападу на велотуристів. Деякі з них чинили запеклий опір при затриманні і були ліквідовані.

Тим часом, через кілька годин після нападу на іноземних туристів відповідальність за напад узяло на себе екстремістське угруповання «Ісламська держава». Заява була опублікована на сайті пов’язаного з ісламістами новинного агентства «Амак». Подробиць чи доказів на підтримку цієї заяви немає, повідомляють лише, що нападники вчинили цей напад, «слідуючи закликам обрати як мішень громадян країн коаліції», йдеться в заяві групи.

У мережі інтернет поширюють аматорське відео нападу на туристів у неділю.

Відео нападу на велосипедистів-іноземців в Таджикистані
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:21 0:00

2018 рік у Таджикистані оголошений роком туризму. За офіційними даними, кількість іноземних туристів, які тільки за п’ять місяців цього року прибули до Таджикистану, перевищила 900 тисяч осіб – це в чотири рази більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Влада побоюється, що те, що трапилося з велосипедистами, може негативно позначитися на туристичному іміджі Таджикистану.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG