Доступність посилання

ТОП новини

США та Україна діятимуть разом проти російського втручання у вибори (світова преса)


Президент України Петро Порошенко і радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон (ліворуч). Київ, 24 серпня 2018 року
Президент України Петро Порошенко і радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон (ліворуч). Київ, 24 серпня 2018 року

Британський часопис The Independent розглядає шанси Святослава Вакарчука, у разі, коли українська рок-зірка висуватиметься на президентських виборах у березні. Іспанська газета El Pais пише про 100 днів голодування протесту, ув’язненого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова. Французьке видання Le Figaro повідомляє про обіцянку США допомогти Україні у протистоянні російському втручанню.

Британський часопис The Independent друкує матеріал «Україна: Хто ця популярна рок-зірка, якій пророкують стати наступним президентом країни?». У підзаголовку зазначається, що постать Святослава Вакарчука, який, як вважають висуватиметься на виборах президента України, змушує людей висловлювати припущення. Йдеться про те, що Києвом поширювалися чутки, що Вакарчук оголосить про свої наміри балотуватися на виборах президента України по закінченні свого концерту на Олімпійському стадіоні у Києві.

Згідно з опитуваннями громадської думки, як пише британська газета, які проводились впродовж року, лідер гурту «Океан Ельзи» матиме доволі непогані шанси обратися президентом України на виборах у березні наступного року. Зрештою, як вказує видання, в українській політиці відбувалися і більш дивні речі. На додаток, як пише лондонський часопис, популярність Вакарчука наближається до показників підтримки Юлії Тимошенко, і значно випереджає нинішнього президента України Петра Порошенка.

The Independent додає, що на пресовій конференції перед концертом на найбільшій арені України Вакарчук заявив про «мораторій на політику», зазначивши, що відповідатиме лише на питання, пов’язані з музикою і жодних заяв щодо можливої участі у президентських перегонах він не робитиме.

Газета веде далі, повідомляючи, що Святослав Вакарчук закінчив університет з фаху квантової фізики, захистивши згодом кандидатську дисертацію на тему «Суперсиметрія електронів у магнітному полі». Вакарчука також було обрано до парламенту 2007 року, проте він став одним з небагатьох українських парламентарів, який добровільно подав у відставку на знак протесту проти корупції в українських владних колах.

Видання пише, що Помаранчева революція та Євромайдан зробили з Вакарчука майже національного героя, а його пісні лунали на барикадах під час виступів протесту. Британська газета з посиланням на слова українського парламентаря Сергія Лещенка пише, що нині українці доволі втомлені чотирма роками війни та незавершеними реформами, і прагнуть рішучих змін. Саме цей момент і відкриває можливість участі у президентських виборах таких «нетипових» політичних постатей як Святослав Вакарчук.

Прихильники вже усталених політичних класів України, втім, не мають недооцінювати Вакарчука та його брак керівного досвіду, бо ж Святослав оточив себе розумними людьми – підприємцями, науковцями та журналістами. Будучи активним читачем та людиною, яка мислить, Вакарчук, за словами британського видання, також може бути такою собі небезпечною «акулою» у разі потреби.

«Україна: Хто ця популярна рок-зірка, якій пророкують стати наступним президентом країни?»

Іспанське періодичне видання El Pais публікує статтю «Олег Сенцов, український кінорежисер, ув’язнений у Росії, відзначає 100 днів свого голодування протесту».

У підзаголовку повідомляється, що стан здоров’я українського активіста погіршується, тоді як на Заході набирає обертів кампанія з вимогами його звільнення. Іспанський часопис пише, що Кремль ніяк не реагує на голодування Сенцова і не висловлює ознак бажання звільнити українця з ув’язнення попри тиск з боку країн Заходу. Газета нагадує, що 42-річний Сенцов припинив приймати їжу 14 травня. Натомість йому вводять до організму певний набір нутрітієнтів, без яких українець вже давно помер би. Далі часопис, з посиланням на адвоката українського кіномитця, повідомляє, що Олег Сенцов п’є три з половиною літри води на день і приймає дві-три столові ложки споживчого концентрату.

El Pais веде далі зазначаючи, що Сенцов не бажає, аби його переводили до цивільного шпиталю, чого вимагали певні правозахисники, бо він побоюється, що його там годуватимуть силоміць. Українець висунув вимоги звільнення всіх українських політичних в’язнів у Росії.

Тим часом у цілому світі вже здійснювалися численні спроби звернень до російського керівництва з вимогами звільнення українця з російського ув’язнення. Під цими зверненнями стояли підписи урядовців, інтелектуалів та правозахисників з цілої низки країн.

Мати Сенцова – Людмила також особисто написала листа президентові Росії Путіну з проханням про помилування її сина і деякі оптимісти, як пише іспанське видання, вважали, що після цього Путін таки звільнить українського кінорежисера. Проте відповідь російського керівника була такою як і завжди, що, мовляв, згідно з російськими законами сам засуджений має написати листа з клопотанням про помилування.

Як пише мадридська газета, це суперечить принципам Олега Сенцова, який вважає, що судовий процес над ним був справжнім фарсом, здійсненим російськими окупантами, відтак українець не визнає легітимності цього суду. Насамкінець іспанське видання наводить слова двоюрідної сестри Сенцова – Наталі Каплан, яка каже, що Олег не має жодних намірів припиняти свій голодний страйк або ж просити Путіна про помилування. Як на Каплан, 4 роки позбавлення волі у Росії не зламали сили духу українського кіномитця.

«Олег Сенцов, український кінорежисер, ув’язнений у Росії, відзначає 100 днів свого голодування протесту»

Французька популярна газета Le Figaro друкує статтю «Вашингтон допоможе Україні протистояти російському втручанню». Сполучені Штати готові допомогти Україні у справі боротьби з можливим втручанням Росії до президентських виборів 2019 року, пише Le Figaro. Паризьке видання додає, що радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США не толеруватимуть жодних намагань Кремля втрутитись до виборів, надто, коли йдеться про проміжні вибори у Сполучених Штатах у середині листопада поточного року.

Далі газета повідомляє про зустріч президента України Петра Порошенка з Болтоном, після якої американський посадовець наголосив, що було узгоджено розглянути низку заходів, які спільно можуть здійснити США та Україна аби протидіяти будь-якому можливому втручанню Росії до виборчого процесу.

Le Figaro підкреслює, що ознакою підтримки України з боку адміністрації США стали відвідини радника президента Сполучених Штатів з питань національної безпеки урочистого військового параду у Києві на відзнаку Дня Незалежності України. Французький часопис також нагадує, що американська розвідка звинувачує Росію у безпосередньому втручанні до ходу президентських виборів у США 2016 року, внаслідок яких до влади у Білому домі прийшов Дональд Трамп.

Сам президент США, тим часом, визначає розслідування російського втручання до американських виборів як «полювання на відьом». Намагаючись пояснити своїй читацькій авдиторії причини можливого втручання Кремля до наступних президентських виборів в Україні, паризький часопис пише, що Росія і Україна перебувають у конфронтації з часу, як в Україні було повалено промосковський режим Віктора Януковича і до влади у Києві прийшли прозахідні політики. Все це також, на думку видання, спричинилось до російської анексії українського півострова Крим і вибуху бойових дій на сході України між українським військом та підтримуваними Москвою проросійськими сепаратистами.

«Вашингтон допоможе Україні протистояти російському втручанню»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG