Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2019, Київ 13:03

Що таке «пральня Тройка»


За даними OCCRP, в результаті великого витоку банківських документів вдалося виявити і простежити величезну офшорну схему, за допомогою якої здійснювали виведення з Росії і легалізацію багатомільярдних капіталів. Загальний обіг офшорних компаній, залучених до схеми, складає 8,8 мільярда доларів США.

Автори розслідування стверджують, що «організатором і оператором» схеми був «Тройка-Діалог» – у минулому найбільший приватний інвестиційний банк Росії. За даними OCCRP, за допомогою схеми люди, імовірно, пов’язані з російською владою і організованою злочинністю, могли йти від податків і приховувати своє закордонне майно. Серед тих, хто згадується в розслідуванні і, як стверджується, використовував цю схему, – віолончеліст Сергій Ролдугін, якого називав своїм другом президент Росії Володимир Путін.

Із документів також випливає, що десятки мільйонів доларів надходили в компанії, що входили в офшорну мережу, від інших фірм, які були пов’язані з тяжкими злочинами, в тому числі з масштабною аферою виведення грошей із російського бюджету, яку розслідував загиблий у московському СІЗО в 2009 році юрист Сергій Магнітський.

У розслідуванні схеми «пральні Тройка» не наводиться ніяких свідчень того, що особисто засновник банку «Тройка-Діалог» Рубен Варданян був залучений у будь-яку незаконну діяльність. Сам Варданян розкритикував розслідування OCCRP, заявивши, що в ньому «змішалося все: вирвана з контексту інформація, інтерпретації і вигадка – кругле і зелене».

XS
SM
MD
LG