Доступність посилання

ТОП новини
23 Серпень 2019, Київ 18:58

Хто такий новий прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон: довідка


Александр Борис де Пфеффель Джонсон народився 1964 року в Нью-Йорку (США) у родині заможних британців, представників «вищого класу» тодішньої британської «класової системи».

На початку 1970-х років батько Бориса, Стенлі Джонсон (Stanley Johnson), стає одним з перших уповноважених об’єднаної Європи з контролю за забрудненням довкілля. Тому початкову освіту Борис отримував у європейській школі в Брюсселі. Згодом сім’я переїхала до Великої Британії.

Ще дитиною Борис Джонсон висловлював бажання бути лідером і, зокрема, можливо, одного дня стати прем’єр-міністром.

Навчаючись в Оксфордському університеті, який називають «кузнею прем’єрських кадрів», Борис Джонсон був головою легендарного товариства дебатів, так званої «підліткової Палати громад» університету.

Журналістика

Журналістську кар’єру Борис Джонсон розпочав із посади кореспондента-стажера у газеті «Таймс», пропрацювавши там лише один рік. З газети його звільнили за фальсифікацію цитати. Певний період Джонсон працював у газеті Wolverhampton Express & Star, потім у 1987 році його взяли до The Daily Telegraph. Джонсон також працював політичним оглядачем у газеті Spectator, а з 1999 року по 2005 вже редактором.

Статті Джонсона часто мали сенсаційний характер, навіть часто викликали суперечливі погляди.

Політика

Обіймав провідні посади на чолі британської політики, був двигуном успішної кампанії за вихід Великої Британії з Європейського союзу («Брекзит»).

Мер Лондона

Головним політичним проривом стала перемога Джонсона на виборах мера Лондона 2008 року, коли він вів боротьбу з «червоним Кеном», колишнім мером-лейбористом Кеном Лівінґстоном. Борис Джонсон залишався мером Лондона до 2016 року.

На посаді мера Джонсон провів літню Олімпіаду в Лондоні 2012 року, яку вважають однією з найуспішніших в історії.

Найпомітнішим кроком Джонсона на посаді міністра закордонних справ стало масове вислання з Великої Британії російських шпигунів, які прикривались дипломатичним статусом у світлі відповіді на спробу отруєння росіянина Сергія Скрипаля в англійському місті Солсбері.

Борис Джонсон про Україну:

  • «Вважаю, всі погодяться, що нам потрібно робити більше, щоб втілити ідеї тих, хто мужньо виходив під кулі снайперів протягом Майдану» – червень 2017 року.
  • «Корупцію треба викорінити» – виступ на конференції з питань реформ в Україні у 2017 році.
  • Реформи в Україні «мають перемогти і вони переможуть», – заявив Борис Джонсон на міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка пройшла у Копенгагені у червні 2018 року.
  • «Велика Британія буде з вами на кожному кроці: чи це підтримка і тренування ваших військових, чи допомога у боротьбі з корупцією, чи в низці інших аспектів» – червень 2018 року.

Про Росію:

  • «Я думаю, що одна з цікавих речей, що відбуваються на даний момент, полягає у тому, що Росія настільки неймовірно хитра у сіянні сумнівів і непорозумінь, поширенні фейкових новин і намаганні «скаламутити воду» – виступ 23 квітня 2018 року за підсумками переговорів голів зовнішньополітичних відомств країн «Групи семи» в канадському Торонто.
  • «Кремль недооцінив силу міжнародного ставлення» – промова на бенкеті у мера Лондона 28 березня 2018 року.

Цікаві деталі:

  • 2016 року Борис Джонсон, чий дід по батьковій лінії Алі Кемаль Бей був візиром останньої Османської імперії, оприлюднив популярну англійську частівку – «лімерік», у якій президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган виставлявся у доволі сумнівному і сміховинному світлі, що викликало неабияку образу турецького лідера. Тоді у журнальному конкурсі віршів про Ердогана Борис Джонсон виграв 1000 фунтів.
  • Борис Джонсон також відомий своєю неабиякою ерудицією. З’являлись повідомлення, що люди бачили, як Джонсон читав у літаку книжку давньогрецькою, а одного разу на прес-конференції у Брюсселі він поставив запитання латиною.

Хобі:

«Мені подобається розфарбовувати різні речі. Або щось створювати. Іноді я роблю моделі автобусів. Я роблю їх із, скажімо, старих дерев’яних коробок від вина, і розфарбовую їх – малюю пасажирів, що їдуть в автобусі», – говорив Джонсон в одному з інтерв’ю.

Приватне життя:

Борис Джонсон – батько чотирьох дітей.

Цитата:

«Це надзвичайно складне завдання, бути прем’єр-міністром. Це все одно, що грати у регбі, підхопити м’яча просто зі скупчення гравців і побігти чимдуж із ним до лінії воріт. Хотілося б це все спробувати, звісно», – сказав Борис Джонсон.

XS
SM
MD
LG