Доступність посилання

ТОП новини

«Кіборг» Свирид: «Коли я був у полоні «ДНР», то пообіцяв собі – якщо виживу – опікуватимуся дітьми наших братів»


Анатолій Свирид, захисник Донецького аеропорту, головний сержант 1-ї роти 90-го окремого аеромобільного батальйону
Анатолій Свирид, захисник Донецького аеропорту, головний сержант 1-ї роти 90-го окремого аеромобільного батальйону

«Кіборг» Анатолій Свирид (позивний «Спартанець») називає себе жартома «багатодітним татком»: під опікою створеної ним організації «Серця кіборгів» – понад півтисячі дітей загиблих захисників України. Серед завдань організації – допомога родинам загиблих бійців, їх відпочинок і психологічна реабілітація. Про діяльність «Сердець кіборгів» Анатолій Свирид розповідає Радіо Свобода:

– Наша громадська організація «Серця кіборгів» працює вже чотири роки, і перші «наші» діти вже виросли. Але я щасливий, що долучився до їх виховання. Вперше думка створити благодійну організацію, яка би допомагала родинам, дітям загиблих, з’явилась у мене під час перебування у полоні у «ДНР», тоді я пообіцяв собі: якщо вийду звідси живим, то буду опікуватись дітками наших братів.

Анатолій Свирид на зустрічі з дітьми, якими опікується ГО «Серця кіборгів»
Анатолій Свирид на зустрічі з дітьми, якими опікується ГО «Серця кіборгів»

Ідея викристалізувалась після загибелі «кіборга» Макса Ридзанича (позивний «Адам»), в якого залишилися троє дітей.

Коли «Адама» ховали, вони плакали і питали: «Татко, куди ти ідеш?».

Скільки зараз дітей під вашою опікою?

На жаль, бойові дії тривають, гинуть чиїсь татусі, діти лишаються сиротами. Кількість малечі, якій допомагає команда «Сердець кіборгів», зростає

– На жаль, бойові дії тривають, гинуть чиїсь татусі, діти лишаються сиротами. Кількість малечі, якій допомагає команда «Сердець кіборгів», зростає: наразі це понад 500 дітей, з різних куточків України.

Коли я їжджу до них, думаю над тим, що насправді ці діти мають бути під опікою держави – їхні рідні загинули, захищаючи цю державу. Але що таке держава? Це всі ми, це люди. Точніше, це небайдужі люди.

Власне, це гасло волонтерів: «Держава – це ми», чи не так?

– Так. Люди – це головна цінність держави. На жаль, гинуть найкращі представники держави, тож держава мусила би віддячувати тим мамам, дружинам та дітям, чиї сини, чоловіки й татусі загинули в обороні держави.

Анаталій Свирид, оборонець ДАПу, чиї свідчення є у книзі Радіо Свобода «АД 242»
Анаталій Свирид, оборонець ДАПу, чиї свідчення є у книзі Радіо Свобода «АД 242»

Але ми з однодумцями не стали чекати, допоки держава візьметься за справу, тим більше, що підтримка і допомога не завжди виражаються в матеріальній допомозі, соціальних пільгах тощо. Я звернув увагу: у багатьох українців доволі скептичне ставлення до державних інституцій, натомість до оборонців країни, їхніх родин ставлення тепле й позитивне.

«Треба буцати їх, щоб працювали на благо держави» – Анатолій Свирид (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Як вам вдавалось знаходити спільну мову саме з родинами загиблих?

– У них до нас, побратимів їхніх рідних – доволі специфічне ставлення: ми воювали з їхніми татками, чоловіками, синами, часто були поруч в їхні останні хвилини. Звісно, попервах хтось побоювався, що ми не ті, за кого себе видаємо (а були випадки, що під виглядом ветеранів або волонтерів діяли аферисти) – але, поспілкувавшись з нами, потроху розкривались. Нам є, про що говорити, бо ж ми «на одній хвилі».

Анатолій Свипид з дітьми, якими опікується ГО «Серця кіборгів»
Анатолій Свипид з дітьми, якими опікується ГО «Серця кіборгів»

На першу зустріч, пригадую, не більше десяти вдів із дітьми прийшли, але з кожною наступною зустріччю коло розширювалось, жінки почали спілкуватися одна з одною, дітки перезнайомились поміж собою. А головне – наші мами і дружини, згорьовані втратою найдорожчих людей, почали посміхатись!

Повернімось до «Сердець кіборгів»: де діти відпочивають, яка у вас географія поїздок?

– Ми починали з поїздок на відпочинок по Україні, а тепер географія ширша: Хорватія, Словаччина, держави Балтії. У цілому, за чотири роки роботи організації понад 40 тисяч людей (дорослих та діток) відвідали різні наші заходи. Коли постійно працюєш, мотаєшся по регіонах, якось не звертаєш уваги на кількість, а коли уявити таку кількість людей – то у нас величезна родина.

«Спартанець» читає свою розповідь про пережите у Донецькому аеропорту (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Читайте ще:

Залишився з пораненими і вийшов до сепаратистів на переговори – «кіборг» «Спартанець»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG