Доступність посилання

ТОП новини

«Уханська істерія» та маніпулювання емоціями. Оцінка оглядача


Евакуйовані з Китаю люди в одному з автобусів під час виїзду з Міжнародного аеропорту Харкова, 20 лютого 2020 року
Евакуйовані з Китаю люди в одному з автобусів під час виїзду з Міжнародного аеропорту Харкова, 20 лютого 2020 року

(Рубрика «Точка зору»)

Вся історія довкола повернення українців із китайського Уханя – це історія про емоції. Про нагнітання істерії на порожньому місці. Про маніпулювання. Тут зовсім не йтиметься про провал комунікацій, адже це цілком окрема тема.

Медіа сумнівної репутації протягом довгого періоду розкручували тему коронавірусу як жахливої небезпеки. Сіяти паніку їм допомагали різноманітні блогери, схиблені на теорії змови та неперебірливі політики, котрим передовсім важливо паразитувати на людських страхах. І ці лякалки просто не могли пройти непоміченими повз увагу пересічних українців, медіагігієна котрих залишає бажати кращого. Тож не дивно, що суспільство охопив такий шалений страх перед невідомим.

І замість того, аби погасити емоційну хвилю. Аби зупинити істерію та заспокоїти населення, в день приземлення літака із Уханя у своєму випуску «ТСН» спочатку намагається начебто розвінчати міти довкола скандальної теми, а далі видає сюжет, де підвищує градус напруги. Редакція підготувала апокаліптичний матеріал, де стверджується, що коронавірус нестрашний, а от справді варто боятися низки інших недуг, котрі вже в Україні чи незабаром будуть тут. Себто замість того, аби раціонально пояснити, чому страх перед коронавірусом є марним – людям в обличчя кидають інформацію про те, що варто чекати жахливіших жахів.

Пора злізати з емоційної голки

Українцям пора злізати з емоційної голки. Медіа та політикам – час навчитися фільтрувати те, що мовиться.

Справжня небезпека для суспільства полягає не лише в плачевному стані медицини, а й в «журналістах», котрі в надії зібрати більше переглядів та поширень готові залякати людей до напівсмерти та довести до божевілля.

Сутички в Нових Санжарах: палаючі шини та розбиті вікна автобусів – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Небезпека полягає в політиканах, котрі постійно воліють бити по емоціях українців. Ті, хто так робить, можете навіть не сумніватися, мають намір вас якось розвести: обікрасти, нажахати, відволікти увагу від якихось їхніх чорних справ чи важливих для суспільства тем, хочуть провести довкола пальця, повернутися до корита чи сподіваються таким чином продовжити своє перебування у владі. Аби ви були наляканими та слухняними, а тому виконували все, що їм необхідно.

Тому не можна підпускати до влади політиків, котрі:

  • Повсякчас намагаються збурити емоції;
  • Постійно вживають маніпулятивні слова й намагаються розповісти, як все страшенно жахливо чи неймовірно супер-дупер чудово;
  • Тиснуть на сльози, нерви, страхи.

Бо такі неодмінно без жодних докорів совісти розгорнуть масштабну істерію й втоплять країну, в кращому випадку, в безкінечних срачах.

В українському суспільстві й так забагато напруги: війна, спроби реваншу посіпаками Януковича, несприятлива міжнародна ситуація, влада не поспішає втілювати реформи в життя. Цю атмосферу потрібно розрядити. Не тупими жартами, а раціональною та відповідальною поведінкою.

Самому ж народові потрібно зберігати спокій та плекати критичне мислення. Не влізати в емоційні перепалки. Не гризтися через дрібниці. Коли новини вкотре тиснуть на емоції – відкладіть їх й зробіть щось корисне й позитивне: для себе, для сім’ї, для війська, для тих, хто потребує, для країни. Тренуйте витримку й не розпорошуйте сили на дурниці. І життя стане приємнішим, і маніпулювати вами буде складніше. Бережіть себе, своїх рідних та країну.

Назарій Заноз – політичний оглядач, публіцист

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG