Доступність посилання

ТОП новини

Провідні церкви України: страх перед коронавірусом не має подолати людяність


Нові Санжари, 20 лютого 2020 року
Нові Санжари, 20 лютого 2020 року

Провідні християнські церкви України виступили з заявами у зв’язку з поверненням додому громадян України, евакуйованих із ураженого коронавірусом Китаю, яких на місцях намагаються не впустити на медичне спостереження.

«Страх і відчуження підштовхують людей до несприйняття, – мовиться, зокрема, в заяві єдиної канонічної помісної Православної церкви України. – …Але ми зобов’язані вказати на моральну сторону виклику, з яким зіткнулося наше суспільство».

«Кожен з нас може і має зрозуміти, як нам ставитися до тих, кого евакуюють з Китаю – так само, як би ми хотіли, щоби поставилися до нас, якщо би ми опинилися на їхньому місці! …Отже, нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність! …Нехай Господь дасть усім нам, як суспільству, мудрість та витримку, збереже від пошесті згубної хвороби та від згубної ненависті й відчуження!» – заявили в канонічній ПЦУ.

Зі схожими словами звернувся і глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), що є частиною світової Католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Святослав. «Мені дуже боляче чути про спротив громадян України щодо повернення наших співвітчизників, які опинилися в зоні небезпеки сучасного коронавірусу в Китаї. Така реакція людей є зовсім не християнською», – наголосив він.

«Для того, щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті й зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові», – сказав предстоятель УГКЦ і закликав: «Прошу всіх людей, які називають себе християнами, утриматися від усякого виміру ненависті та не чинити перешкод для повернення до своїх домівок синів і дочок України».

І в Українській православній церкві, яка є частиною Російської православної церкви (Московського патріархату) і канонічний статус якої в Україні сумнівний, виступили зі схожою заявою. Як сказав керуючий справами УПЦ (МП), її митрополит у Борисполі і Броварах Антоній, «будь-який вірус можна вилікувати – у стократ складніше вилікувати розділення, що запанувало в людських серцях».

Говорячи про українців, евакуйованих із Китаю, він наголосив: «Хіба це не наші брати та сестри? Хіба вони не потребують нашої підтримки і розуміння? Хіба не кожен із нас міг опинитись на їхньому місці? І хіба правильно використовувати їхні складні обставини для зведення політичних рахунків?»

Останніми днями в очікуванні на повернення з Китаю евакуйованих українців і групи іноземних громадян, яких мали помістити на двотижневий карантин-спостереження (обсервацію), в кількох місцях України, куди, за чутками, могли привезти евакуйованих, були влаштовані акції протесту з метою не допустити цих людей під приводом побоювань, що це може призвести до потрапляння в Україну нового коронавірусу. Нині такий протест триває в Нових Санжарах на Полтавщині, куди врешті доставили цих людей.

За повідомленнями влади, всі люди, що були на борту літака, не мають ніяких симптомів ураження коронавірусом, і небезпеки ймовірного потрапляння цього вірусу за межі закритого медичного центру навіть у разі його виявлення немає.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG