Доступність посилання

ТОП новини

Евакуація українців з Китаю: у Полтавській ОДА наголосили, що жителям Нових Санжар нічого не загрожує


Літак вранці прибув з Китаю
Літак вранці прибув з Китаю

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов виступив зі зверненням в зв’язку з евакуацією до області українців, як прибули з Китаю, запевнивши, що жителям Полтавщини нічого не загрожує.

«Шановні українці, шановні полтавці. Ми у Нових Санжарах із самого ранку, щоб переконатися, що ані місцевим мешканцям, ані жителям всієї Полтавщини нічого наразі не загрожує. Усі міністерства та служби готові до спільних і злагоджених дій для гарантування безпеки, реагування на можливі виклики та недопущення паніки. Щодо обсервації розповсюджується багато фейків та спекуляцій. Евакуація та обсервація здійснюються з дотриманням усіх належних заходів безпеки та з урахуванням усіх рекомендацій ВООЗ. Ми готові прийняти співвітчизників із Китаю. Ми своїх у небезпеці не залишимо. Ми евакуюємо здорових людей, на борту літака не було осіб із симптомами респіраторних захворювань та інфекцій. Робимо все, щоб жителі Полтавщини були у безпеці», – заявив Синєгубов.

20 лютого до України прилетів спецборт з китайського міста Ухань, де зафіксований спалах коронавірусу. У літаку перебували 45 громадян України та 27 іноземців, а також екіпаж і супроводжуючі лікарі. За даними української влади, усі – здорові. Втім, евакуйовані впродовж 14 днів будуть на обсервації у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах.

2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.

Станом на 20 лютого від коронавірусу померли 2118 людей, понад 74 тисячі інфіковані в Китаї і ще сотні в майже 30 країнах. На території України жодного випадку хвороби не зафіксували.

XS
SM
MD
LG