Доступність посилання

ТОП новини

Дивний візит президента Росії. Чи візьме Путіна коронавірус?


Зліва направо: головний лікар московської лікарні №40 Денис Проценко і президент Росії Володимир Путін, 23 березня 2020 року

(Рубрика «Точка зору»)

Коронавірус – зараз тема №1 для мас-медій. То чому б не «погратися» нею? І в її контексті не підсунути наївним глядачам, слухачам, читачам «потрібну інформацію»?

Зовсім недавно російські мас-медіа почали розкручувати таку новину. Мовляв, президент Володимир Путін у супроводі деяких високопоставлених чиновників відвідав лікарню в Комунарці (Нова Москва), в якій госпіталізують заражених коронавірусом. І буквально невдовзі після цього у Дениса Проценка, головного лікаря цієї установи, діагностували коронавірусну інфекцію. Цей лікар самоізолювався… у себе в кабінеті. Дивно, чи не так? Навіть з цього кабінету продовжує далі керувати лікарнею. Тим часом Путіна начебто постійно перевіряють на коронавірус. Народ, затамувавши подих, слідкує, чи все благополучно з його «царем».

Інформація, звісно, стала сенсаційною. Українські мас-медіа теж підхопили її. Дехто навіть почав тішитися: ось і Путіна не обминув коронавірус.

Але чи це так?

Давайте розберемося.

Дивний візит?

На кадрах, де зафіксоване відвідання Путіним лікарні в Комунарці, видно, що російський президент ручкається з Проценком. Вони вільно спілкуються в кабінеті. При цьому ніхто з них не одягає ні маску, ні рукавичок. Все як у «докоронавірусні часи».

Є й кадри, де Путін ходить лікарнею. Правда, в захисному костюмі. Порядок є порядок.

Мимоволі закрадається думка, що російський президент не побоявся піти в «лігво ворога».

Однак поміркуймо: невже в охороні Путіна працюють простачки? І невже вони перед приїздом свого шефа до лікарні в Комунарці не перевірили Проценка на предмет коронавірусної інфекції?

Зрештою, в Путіна є штат достатньо кваліфікованих лікарів, які оберігають його здоров’я. Імовірно, серед них є такі, котрі, скажемо так, мають незвичні здібності й лікують, здавалось би, майже смертельні хвороби. Таких людей за радянських часів використовував Комітет державної безпеки, де й працював Путін. До речі, останнім часом у Росії було знято кілька серіалів, в яких велася мова саме про таких людей. Це далеко не кіношедеври, радше, звичайні «мильні опери», розраховані на пересічного обивателя. Але ж немає диму без вогню!

Так що за Путіна можуть його прихильники не переживати. Як і не повинні тішитися його супротивники, що російського президента вхопить коронавірус.

Хороший «цар» і його «бояри»

Насправді, інформація про відвідання Путіним лікарні в Комунарці, а потім інформація про захворювання коронавірусом її головного лікаря видається добре продуманим пропагандистським ходом. У цьому сюжеті Путін постає безстрашним героєм. Майже суперменом! Коли світ огорнув страх, пов’язаний із пандемією коронавірусу, російський президент, ризикуючи своїм здоров’ям, відвідує лікарню, де перебувають небезпечно хворі.

На відео показують добре облаштовану медичну установу. Дають зрозуміти: в Росії лікування інфікованих коронавірусом поставлено на найвищому рівні. Сам Путін переймається цією проблемою! Тому нема чого боятися. Все буде добре.

До того ж у Росії хороший не лише «цар», але і його «бояри». Адже головний лікар цієї лікарні хоча й «інфікований коронавірусом », однак лишається на бойовому посту. Справжній герой!

Лишається лише дочекатися геппі-енду.

Хоча, судячи з інформації, яка доходить з Росії, не так то там все благополучно у боротьбі з пандемією коронавірусу. Зате яка гарна картинка з Путіним!

Петро Кралюк – голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія», професор, заслужений діяч науки і техніки України

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • Зображення 16x9

    Петро Кралюк

    Український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, професор,​ голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG