Доступність посилання

ТОП новини

У низці областей України запроваджують режим максимального обмеження пересування на великодні свята


У Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях влада вирішила максимально обмежити пересування людей у вихідні дні 11 та 12 квітня. А на Київщині ще й 18–21 квітня. Жителів цих областей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка та придбати необхідні продукти та ліки заздалегідь. Обмежувати в’їзд та виїзд людей повинні і додаткові КПП на межах областей.

Такі нові обмеження місцеві чиновники пояснюють реакцією на епідемічну ситуацію, яка складається в регіонах і посилаються, в тому числі, на рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 9 квітня 2020 року. Додатковою причиною є й святкування Великодня вірянами низки конфесій.

Іншого варіанту, як бути вдома, щоб зупинити масове поширення пандемії коронавірусу, поки нема
Олексій Гетьманенко

«Так, я розумію, що у ці святкові дні ми звикли навідувати гостей, приймати їх у себе, виходити на прогулянки. Та іншого варіанту, як бути вдома, щоб зупинити масове поширення пандемії коронавірусу, поки нема. І це показують практики провідних світових країн! У випадку традиційного святкування Великодня, є загроза масового інфікування та подальшого посилення карантинних заходів. Цього разу – на довготривалий період. І торкнуться ці заходи значно більшої кількості компаній та підприємств», – пояснює нові обмеження голова Закарпатської ОДА Олексій Гетьманенко.

Аналогічні заклики вже оприлюднили чиновники Волинської ОДА. А у Чернівецькій області додатково обмежено роботу всіх торговельних об’єктів, незалежно від форм власності, крім аптек. АЗС в області будуть працювати виключно для заправки машин служб екстреної допомоги.

«Не йдеться про герметичне закриття» – Осачук

Додатково обмежують пересування людей не лише у населених пунктах, а й на в’їздах та виїздах з міст і областей раніше облаштовані КПП. На них чергують представники правоохоронних органів, які перевіряють документи на право в’їзду до карантинних зон. Наразі безперешкодно до них можуть потрапити мешканці карантинних міст та особи, що працюють на об’єктах життєзабезпечення цих населених пунктів, а також вантажні авто, що транспортують продукти харчування, промислові товари, товари першої необхідності, сільськогосподарську продукцію, будівельні матеріали тощо. Втім, не обходиться й без «людського фактору».

«Не йдеться про герметичне закриття Чернівецької області, не йдеться про надзвичайний стан, не йдеться про те, що ніхто не має права виїхати або в’їхати, йдеться про те, що мешканці Чернівецької області не виїжджають на приватному транспорті. Але включається людський чинник, людський фактор, в тому числі людей у формі, в погонах. Люди ініціативні і творчі, придумують багато історій: чому їм обов’язково треба перетнути цей міст, тому ми усвідомлюємо умовність таких заходів і там немає на 100% герметично закритого кордону», – пояснював в ефірі Радіо Свобода голова Чернівецької обласної адміністрації Сергій Осачук.

Натомість додаткові обмеження наразі не торкнулись Львівської області, де навіть подекуди працюють ринки. Міський голова Львова Андрій Садовий в додатковому посиленні карантину не вбачає критичної необхідності.

«Має бути здоровий глузд. Якщо в парку на великій території є декілька людей і вони між собою на великій віддалі, я не бачу жодних проблем. Не можна брати за приклад невеликий сквер, який знаходиться в центрі Києва, де може бути велике скупчення людей і по цьому робити стандарт для всієї України. Стосовно ринків, то ми маємо жорсткий контроль кожного дня. Ті, що працюють, там ідеальний порядок, і там набагато комфортніше, ніж у магазині», – пояснив він у коментарі Радіо Свобода.

Більшість ситуацій по факту порушень карантину, як і раніше, будуть залишатись на розгляд правоохоронців – порушникам умов карантину, самоізоляції чи обсервації загрожує адміністративна і навіть кримінальна відповідальність. Щоб уникнути скупчень на свята вірянам пропонують замовити вже освячені страви, самостійно освячувати їх дома або ж виставляти кошики на вулицю для освячення місцевими священиками.

Нові соціальні стандарти життя у травні

Наразі ж пік зараження в Україні очікується в середині квітня, а карантинні заходи, ймовірно, будуть продовжені ще на кілька тижнів після кінцевої дати, нині встановленої на 24 квітня. Принаймні про це вже попередив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і анонсував підготовку «нових соціальних стандартів життя після жорстких карантинних заходів», нових транспортних норм, норм соціальної дистанції і перебування у закритих приміщеннях та закладах.

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .
  • Зображення 16x9

    Власта Лазур

    Політичний журналіст, автор та ведуча інформаційно-аналітичної програми «Свобода Live». До команди Радіо Свобода приєдналася у червні 2018 року. Раніше працювала журналістом, продюсером та редактором на загальноукраїнських телеканалах

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG