Доступність посилання

ТОП новини

Про «спідницю Тимошенко» та її майбутнє владарювання (європейська преса)


Прага – Європейські газети поки що оминають деталі візиту одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко до Європи, хоча деякі видання оприлюднюють її інтерв’ю, де лідер БЮТ висловлює тверді наміри кандидувати у нових парламентських виборах в Україні, які мають відбутися, за Конституцією, у 2012 році. Газети також публікують скандальні визнання колишнього соратника Тимошенко Олега Ляшка, котрий вважає, що багатьох його колишніх колег з БЮТ приваблювали в партії саме «жіночі принади» політичного лідера. Чимало видань публікують нові деталі про походи екс-Президента України Леоніда Кучми до Генпрокуратури в Києві.

Австрійська «Дер Штандард» оприлюднила розмову свого кореспондента Верени Дітгельм з одним із лідерів української опозиції Юлією Тимошенко. Відповідаючи на перше запитання газети про плани на наступні парламентські вибори 2012 року, Тимошенко заявила, що балотуватиметься на них «обов’язково», та додала, що «ми знаємо, як необхідно реформувати країну». Тимошенко також назвала свої походи до Генпрокуратури України «програмою своєї повної реабілітації» і побажала, щоб усі наступні президенти і прем’єр-міністри надалі проходили «таку ж саму переперевірку» як доказ чесності. Відповідаючи на запитання, чи є Янукович «другим Путіним», Тимошенко заперечила тим, що «Янукович скоріше подібний до пізнього Брежнєва», «з таким же інтелектуальним рівнем, абсурдністю влади», яка концентрується в руках «однієї людини, і цією людиною управляють українські олігархи». Тимошенко також пообіцяла у разі приходу до влади одним із перших своїх кроків при владі «розірвати угоду про приватизацію «Укртелекому» через нечесну, таємну приватизацію» цієї державної компанії. У відповідь на запитання, чому Тимошенко, будучи при владі, «не обмежила» владу олігархів в Україні, лідер БЮТ переклала всю вину за провал спроб «відокремити владу від бізнесу» на свого «помаранчевого» соратника, Президента Ющенка, бо, мовляв, «я була з народом», а «новий Президент Віктор Ющенко став таким чином людиною старої олігархії». Головною причиною низьких рейтингів української опозиції Тимошенко назвала в інтерв’ю «Дер Штандард» «систему репресій та інформаційну блокаду» з боку влади Януковича. Головним винуватцем поразки Помаранчевої революції Тимошенко тут назвала знову Ющенка і наголосила, що «ні народ, ні уряд» тут ні при чому. Ющенко, як наголосила лідер БЮТ у цьому інтерв’ю, «відкрив двері до влади, в парламенті, в уряді для грошових кланів». Тимошенко не змогла сказати «Дер Штандард», чи реальне повторення Помаранчевої революції в Україні, але наголосила, що вона покладає сподівання на «громадянське суспільство, суспільні рухи, малих і середніх бізнесменів та профспілки».

Тим часом польська «Жечпосполіта» оприлюднила матеріал із назвою «Під спідницею Тимошенко», у якому йдеться про нібито сенсаційні визнання колишнього колеги лідера БЮТ, депутата парламенту Олега Ляшка. Газета цитує самого депутата, який стверджує перед журналістами цього тижня, що багатьох його колег «цікавило, що Тимошенко носить під спідницею». Ляшко також публічно визнав, що «хотів би піти з Тимошенко до ліжка», і зауважив до цього: «назвіть мені мужчину, який би не бажав з нею переспати». Експерти кажуть, що такими заявами «скандальний Ляшко» хоче «спровокувати оточення Тимошенко і викликати реакції». Один із аналітиків також наголосив польській газеті, що Ляшко є помилкою Тимошенко, яка допустила членство такого політика у своїй партії. А ці заяви Ляшка експерт називає ще «проявом глибокої кризи політичного стилю».

Московська «Нєзавісімая газета» попереджає, що коло підозрюваних в гучній кримінальній справі проти екс-Президента України Леоніда Кучми «стає щодень ширшим». Видання інформує, що нова інтрига у цій справі з’явилася знову від колишнього майора Миколи Мельниченка, котрий стверджує, що «вбивство Гонгадзе було сплановане як елемент у ланцюгу подій, котрі мали б у підсумку призвести до державного перевороту». Мельниченко також заявляє, що «Кучму у цій справі підставили», і відводить одну з головних ролей у цьому нинішньому Голові Верховної Ради Володимирові Литвину. Мельниченко каже, що хотів би під час очної ставки в Генпрокуратурі з Леонідом Кучмою запитати у того, чи «дійсно він просив колись президента (Росії Володимира) Путіна, щоб той поставив на місце майора Мельниченка, … та запитати також, які умови він висував Мельниченкові, щоб той не співпрацював з прокуратурою». Газета також публікує реакцію на це Володимира Литвина, котрий вважає, що тут, імовірно, відбувається «чергова кампанія цькування Литвина». Тут же до розряду сенсаційних відносять заяву лідера Соцпартії Олександра Мороза, котрий переконаний, що між Ющенком і Кучмою існувала змова, у підсумку якої «перемогла помаранчева команда», справу Гонгадзе так і не довели тоді до кінця. «Нєзавісімая газета» також цитує Леоніда Кучму, котрий не лише каже, що почувається нині нормально, але й обіцяє вчергове прийти до Генпрокуратури, де йому вже висунули попереднє звинувачення, вже наступного понеділка.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG