Доступність посилання

ТОП новини

США: суперечки навколо участі у лівійському конфлікті


Барак Обама

Нью-Йорк – В американському суспільстві точаться суперечки щодо доцільності воєнного втручання у Лівії. Менше від половини американців, за останнім опитуванням, здійсненим Інститутом Ґеллапа, схвалюють втручання у лівійський конфлікт. Дискусія спричинена, зокрема, тим фактом, що це вже третя, включно з Іраком й Афганістаном, війна, яку одночасно доводиться вести Сполученим Штатам.

Втручання у лівійський конфлікт критикує чимало законодавців, причому не лише республіканці, а й демократи – однопартійці президента Барака Обами.

Вони стверджують, що Білий дім не консультувався належним чином із лідерами Конгресу, адже йдеться про війну, а для участі в ній Конституція передбачає відповідне рішення законодавчих зборів. Чого ми втручаємося? – запитують вони.

Обама відповідає: «…Сполучені Штати не можуть і не повинні втручатися щоразу у кожну кризу у світі, але я твердо переконаний, що коли невинних людей вбивають, коли якийсь там Каддафі вдається до дій, які здатні дестабілізувати увесь регіон і коли міжнародна спільнота вирішує врятувати багато тисяч людських життів, то це відповідає нашим національним інтересам».

Джон Бейнер, спікер Палати представників, республіканець, в інтерв’ю телемережі CBS зауважив, що війну легше почати, ніж закінчити. Він запитує у листі до президента: за яким критерієм визначатимуть успіх у Лівії?

Зі свого боку, Ненсі Пелосі, лідер демократичної меншини у Палаті представників, підкреслила в опублікованій заяві, що президент повинен постійно радитися з Конгресом щодо дій США у Лівії.

Обмежена роль збройних сил США

«Я казав від самого початку: роль американських збройних сил обмежена. Ми взагалі не збираємося вводити сухопутних військ до Лівії. Наші збройні сили відіграють свою унікальну роль лише на початках», – сказав Обама у радіовиступі.

Президент додав, що тепер він може доповісти: «завдяки зусиллям наших збройних сил ми домоглися істотного прогресу (у Лівії)».

Між тим у Сенаті Річард Луґар, республіканський лідер у комісії закордонних справ, запропонував Джонові Керрі, голові сенатської комісії, провести слухання про втручання у Лівії.

Законодавці, на думку сенатора Луґара, повинні запитати Білий дім і Пентагон про цілі, стратегію й кошти воєнних дій. Між тим, як показують останні опитування громадської думки, менше від половини американців схвалюють втручання у лівійський конфлікт.

За даними Інституту Ґеллапа, бомбардування літаками США військ диктатора Каддафі схвалює лише 47 відсотків опитуваних.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG