Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко запитують про її прорахунки, вона ж відправляє до Ющенка (європейська преса)


Прага – Європейська преса звертає увагу на сходження на престол глави Української греко-католицької церкви нового Верховного архієпископа Святослава (Шевчука) і на те, що сталося це в столиці України, в Патріаршому соборі УГКЦ. Газети не обійшли увагою розвиток подій довкола кримінальної справи стосовно екс-Президента України Леоніда Кучми. Видання також інформують про відлуння візиту до Брюсселя одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко.

Польська «Жечпосполіта» виділяє слова нового глави Української греко-католицької церкви Верховного архієпископа Святослава, сказані ним під час своєї інтронізації в Києві, коли новий керівник цієї церкви запевнив гостей і мирян, що буде всіляко підтримувати свою церкву як «душу народу українського, яку треба осяяти світлом віри, допомогти відкрити серце народу до свого брата і сусіда» в усій Україні. Варшавська газета нагадує, що новий владика Святослав народився 1970 року в Стрию поблизу Львова і повернувся щойно до України з далекої Аргентини, де був главою місцевої громади греко-католиків. «Жечпосполіта» також інформує, що вибори нового Верховного архієпископа УГКЦ синодом із 40 єпископів із України й усього світу затвердив Папа Римський Бенедикт XVI. Газета також зауважує, що сходження владики Святослава на престол глави української церкви, яка нараховує мільйони віруючих, привітали чимало гостей інтронізації, відомих політиків, колишні Президенти України, включно із зверненням Президента Януковича до нового глави УГКЦ.

Лондонська «Файненшел Таймз» нагадує, що масштаби кримінальної справи визначають адвокати, та інформує, що поряд із відомими українськими захисниками екс-Президент України Леонід Кучма найняв собі цими днями ще й відомого американського адвоката Алана Дершовіца, котрий прославився не лише захистом скандально відомого американського футболіста О’Джея Сімпсона (звинуваченого у вбивстві власної дружини), а й іншими судовими процесами загальноамериканського масштабу. Газета наголошує, що Алан Дершовіц – відомий фахівець саме з кримінального права? й цитує самого адвоката зі США, котрий каже, що він не довіряє надійності «плівок Мельниченка», бо, як він сам зауважує, «на цифровому записі можна відносно легко змінити слова з метою створення відповідних висловлювань, які виглядають доказовими для звинувачення». «Шматочки запису можна стерти, копіювати, вставити, замінити», – наголошує Дершовіц.

Впливова «Волл Стріт Джорнал» у своєму європейському числі повертається до нещодавнього візиту одного з лідерів української політичної опозиції Юлії Тимошенко до Брюсселя, де та зустрічалася з відомими європейськими лідерами на кшталт Анґели Меркель. У Європі, як відзначає «Волл Стріт Джорнал», Тимошенко критикувала слабкі темпи нинішньої влади на шляху європейської інтеграції України. Пані Тимошенко, яка сама керувала кількома українськими енергетичними компаніями в 90-і роки перед входженням у політику, наголошує на важливості подолання корупції в управлінні енергетичними ресурсами України. Газета також зауважує, що на запитання про власні помилки Тимошенко, котра згадувала про них у своєму власному блозі в інтернеті, вона сказала, що «розчарувалася у своєму довір’ї до Президента Віктора Ющенка після Помаранчевої революції, коли режим повернувся до «старої корупції з новими дійовими особами». «Волл Стріт Джорнал» також наголошує на попередженнях Тимошенко про скочування нинішньої влади Президента Віктора Януковича «до деспотичного авторитаризму» та згортання демократії в Україні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (29)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG