Доступність посилання

ТОП новини

В арабському світі почали визнавати нову владу Лівії


Лівійські повстанці під час молитви в Бенгазі. Фото 4 березня 2011 року

Прага – Керівництво збройних сил Муаммара Каддафі повідомило про вимушений відступ під тиском опозиційного наступу зі сходу, коли повстанці Тимчасової національної ради, користуючись підтримкою міжнародних сил з контролю закритого для польотів неба над Лівією, успішно просуваються на Захід Лівії. Повстанці заявляють, що контролюють фактично все східне побережжя країни – міста Рас-Лануф, Бреґа, Укайла і Бін-Джавад – та штурмують батьківщину Каддафі, місто Сірт на заході.

Лівійські повстанці рухаються від міста Бін-Джавад далі на захід до міста Сірт, батьківщини Каддафі
Зранку в понеділок з уст партизанів Лівії лунали не підтверджені з інших джерел повідомлення про захоплення ними рідного міста Каддафі Сірта. Але після обіду стало відомо, що там йдуть лише бої на далеких підступах до Сірта, котрий наразі залишається в руках сил Каддафі.

Влада диктатора Лівії заявляє про нові й нові цивільні жертви нібито від бомбових ударів міжнародної коаліції, яка забезпечує зону заборони польотів над Лівією згідно з резолюцією ООН. Але такі повідомлення не мають підтверджень із незалежних джерел.
Прихильники Каддафі в Тріполі з зеленими прапорами нинішньої Лівії і з прапорами Росії, Китаю та Венесуели, яких вони вважають за захисників Каддафі. Фото 24 березня 2011 року
Представник влади Лівії Ібрагім Мусса, зокрема, заявляв: «Альянс НАТО готовий вбивати людей, руйнувати армійські табори і блокпости, інші об’єкти, щоб гарантувати собі більш вигідну позицію під час ймовірних переговорів про мир. Країни Заходу, НАТО явно підтримують одну із сторін конфлікту. Це незаконно, не передбачено рішенням Ради безпеки ООН».

Повідомляють, що у столиці Тріполі ще з неділі чути вибухи. Там залишається й лідер режиму Муаммар Каддафі.
Повстанець біля Рас-Лануфа відрізає голову зображенню Каддафі

У понеділок також стало відомо, що Катар став першою арабською країною, котра офіційно визнала Тимчасову національну раду, створену лівійськими повстанцями з осідком в Бенгазі.

НАТО офіційно перебирає командування міжнародними силами в Лівії

Командування операціями міжнародних сил в Лівії тепер у руках НАТО. Це підтвердили командувач операції канадський генерал Шарль Бушар і генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, який наголосив, що НАТО реалізовує всі аспекти рішення ООН, що стосується Лівії.

Рада безпеки ООН проголосувала 17 березня за створення «безпілотної зони» над цією охопленою громадянською війною країною. Якраз цю зону і захист лівійського населення від ударів сил Каддафі і забезпечує НАТО, зазначив його генсекретар.
Речниця НАТО Оана Лунджеску повідомляє в Брюсселі про перебіг операції. На екрані відеоконференцією з Неаполя командувач операції генерал-лейтенант Шарль Бушар

А речниця НАТО Оана Лунджеску в понеділок повідомила: «НАТО зараз здійснює керівництво операцією «Об’єднаний захисник», як в морі, так і в повітряному просторі Лівії. Минулого вечора (27 березня) всі союзники підтвердили свою вірність тому, щоб до НАТО перейшло керівництво всіма воєнними аспектами мандату ООН у відповідності з резолюцією Ради безпеки номер 1973».

У понеділок президент Сполучених Штатів Барак Обама звернувся до американців на телебаченні по підтримку участі збройних сил США в операції в Лівії.

Деякі американські законодавці розкритикували Обаму за ігнорування ним консультацій із Конгресом США перед збройним втручанням США в Лівії. Американські конгресмени висловили занепокоєння нечіткістю позиції Заходу щодо Лівії.
Супротивник Каддафі спалює на демонстрації в Бенгазі його програмовий твір, «Зелену книгу», на тлі старого прапора Лівії часів до перевороту Каддафі 1969 року, який узяли собі повстанці. Фото 25 березня 2011 року

У вівторок очікується участь держсекретаря США Гілларі Клінтон у міжнародній конференції в Лондоні, де йтиметься про проблеми Лівії. Загалом очікується участь у цьому зібранні міністрів закордонних справ близько 40 країн світу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG