Доступність посилання

ТОП новини

Глава УГКЦ говоритиме з Папою Римським про патріархат


Новообраний глава Української греко-католицької церкви відбуває до Ватикану. Сьогодні в Києві блаженніший Святослав зауважив, що серед іншого під час аудієнції має намір поговорити з Папою Римським Бенедиктом XVI про утворення патріархату УКГЦ.

«Ми дійсно будемо говорити, що ми є та церква, яка розвивається, – зауважив голова УГКЦ. – А кожна східна церква, яка розвивається, прямує до патріархату. Бо патріархат – це природне завершення розвитку цієї церкви».

За словами глави греко-католиків, до патріархату потрібно дозріти, і вже пройшло достатньо часу, щоб УКГЦ почала існувати в новому статусі.

Святослава (Шевчука) обрали новим головою УГКЦ 25 березня виборчим синодом церкви, 27 березня відбулася його інтронізація.

Серед 22 автономних церков східних обрядів, які є у складі Католицької церкви, традиційний титул патріарха мають глави шести найдавніших із них. Глави ще чотирьох, серед них і УГКЦ, мають титул верховного архієпископа. Усі такі церкви, незалежно від титулу їхнього глави, мають однаковий статус.

При цьому глава Української греко-католицької церкви вже має право на використання титулу патріарха, але тільки у внутрішньому вжитку УГКЦ.
XS
SM
MD
LG