Доступність посилання

ТОП новини

Світовий конгрес українців так і не дочекався відповіді від Януковича


Стефан Романів

Львів – Торік представники Світового конгресу українців донесли свою позицію Президентові Вікторові Януковичу щодо визнання Голодомору актом геноциду, про єдину державну українську мову, євроінтеграцію, українську освіту. Але донині відповіді від керівника держави українці так і не отримали, зазначив генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів, який мешкає в Австралії.

Світовий конгрес українців, який об’єднує близько 20 мільйонів людей у світі, стурбований розвитком подій в Україні і уже неодноразово висловлював чітку позицію про переслідування представників опозиції, зацікавлення СБУ Українським католицьким університетом та істориком Русланом Забілим, закриттям українських шкіл на Сході України. Нещодавно українці Канади домоглись від канадського парламенту проведення слухань, під час яких оцінять події в Україні.

Світовий конгрес українців зібрав тисячі підписів під зверненням до Президента Януковича з закликом публічно визнати Голодомор актом геноциду українського народу.

«У Канаді є День скорботи за померлими у часи Голодомору, а в Україні міністр Табачник починає вчити, що нічого такого не було. Ми маємо пам’ятати про трагедію, світ її визнає», – наголосив генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.

Нині імідж України у світі не вельми добрий, тому важливо його підтримувати і поліпшувати, зазначив він.

«Імідж України важливий. Адже є український народ, бізнес, люди, які хочуть мати економічні, наукові зв’язки, зв’язки в галузі спорту. Конгрес українців намагається в цьому допомагати, а це також зовнішня політика», – каже Стефан Романів.

Україна має великий потенціал для розвитку

В Австралії українцями себе визнають близько 40 тисяч осіб – переважно це ті, хто емігрував із України на початку 90-х. Молоді люди, які походять із українських родин, часто не ідентифікують себе українцями. Якби Україна належно розвивалась, то чимало людей повернулись би на батьківщину, припускає Стефан Романів.

За його словами, Україна має великий потенціал для інвестицій та економічного розвитку, але не використовує його. Бо жоден поважний австралійський інвестор не вкладе свої гроші у країну, де немає єдиних правил ведення бізнесу, не діють закони, немає гарантій з боку держави.

Світовий конгрес заснований в 1967 році, а в 2003 році визнаний неурядовою організацією в Економічній і Соціальній Раді ООН. На початку 90-х українська діаспора у світі називала себе послом України, а нині відстоює українську Україну.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (15)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG