Фільм Рафі Піттса, який він зняв ще до великих протестів літа 2009 року, також ставить багато запитань. Фільм «Мисливець» – це хитросплетіння політики, влади, економіки та правосуддя в сучасному Ірані на тлі життя однієї родини. Його герой вбиває двох поліцейських після того, як його донька і дружина гинуть у перестрілці між силами безпеки і протестувальниками.
Іранці хочуть жити нормальним життям
Іранський режисер говорить, що для того, щоб стався вибух, не обов’язково, щоб до цього призвели політичні обставини. Достатньо, що людина не може жити звичайним буденним життям.
«Гадаю, що, як і в багатьох інших кранах, вже той факт, що людина не може жити нормальним життям, може викликати багато агресії та насильства. Коли я робив цей фільм, я думав просто про людей, звичайних, реальних людей, яких я зустрічав. Вони не займалися політикою, але відчувалося, що вони ось-ось вибухнуть», – зазначив іранський режисер.
Він каже, що в суспільстві відчувається відчуження. «Мені цікаво, як Іран може вийти з цієї ситуації, коли люди не хочуть бачити одне одного, розмовляти одне з одним, і вони дуже обурені тим, як зверхньо ставиться до них уряд президента Ахмадінеджада», – передає занепокоєння іранців Раффі Піттс.
На думку режисера, багато іранців розчаровані результатами Ісламської революції 1979 року, особливо молодь, адже 70 відсоткам іранців менше ніж 30 років. Вони шукають роботу, вони хочуть мати можливість професійної і творчої реалізації, в якій їм відмовляє влада.
«Відбувається щось дуже неправильне. І щоб це побороти, потрібно поставити запитання. І якщо іранці відчувають, що іранську революцію в них конфіскували у 2009 році, вони мають це сказати. Це не питання, чи вони за, чи проти революції. Питання в тому, щоб захистити саму суть цієї революції», – підсумовує режисер.