Доступність посилання

ТОП новини

Палестинці чекають офіційної відповіді України на зникнення інженера


Палестинське посольство в Україні чекає на офіційну відповідь від української влади про ситуацію, пов’язану зі зникненням палестинського інженера Дірара Абу-Сісі на території України.

«Ми очікуємо офіційної інформації, офіційної відповіді з боку української влади, щоб установити причини, які призвели до раптової появи палестинського громадянина в ізраїльській в’язниці», – заявив посол Мохаммед Аль-Асаад.

Він також наголосив, що офіційні установи України мають зробити все можливе, щоб з’ясувати справжню причину зникнення палестинця на території Україні.

Посол висловив сподівання, що коли міністр внутрішніх справ України перебуватиме з візитом на палестинських територіях, це питання обговорюватиметься.

За словами Аль-Асаада, палестинці оцінили позицію України, яка запросила посла Ізраїлю до МЗС України для роз’яснення ситуації.

Він назвав інцидент, пов’язаний зі зникненням Дірара Абу-Сісі, «піратською операцією на території дружньої країни».

Коментуючи інформацію про те, що Абу-Сісі нібито є членом «Хамасу», посол зауважив, що той не є членом будь-яких організацій.

Аль-Асаад висловив упевненість у тому, що українська сторона до зникнення палестинця не причетна.

«Я впевнений, що будь-які високопоставлені люди з боку України не замішані... офіційно СБУ в цьому питанні не замішане», – сказав посол.

Водночас він висловив припущення, що до цієї ситуації можуть бути причетні «не високопоставлені представники» правоохоронних органів.

Посол також наголосив, що в істині зацікавлені як палестинська, так і українська сторони.

Дірар Абу-Сісі, технічний директор єдиної в Смузі Гази електростанції, зник в Україні в лютому, коли він прибув туди з дружиною-українкою, щоб оформити документи на постійне мешкання в Україні. Пізніше стало відомо, що вже наступного дня він був в одній із в’язниць в Ізраїлі.

Причини й обставини його викрадення досі достеменно не відомі. Звинувачень йому наразі не висували.
XS
SM
MD
LG