Доступність посилання

ТОП новини

Італія видаватиме біженцям тимчасовий дозвіл на проживання


Італія розглядає можливість видавати африканським втікачам тимчасовий дозвіл на проживання, щоб вони могли покинути Апенніни і вільно потрапити до інших країн Європи. Як інформує агентство новин ANSA, про це попередньо домовилися прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі та міністр внутрішніх справ Роберто Мароні.

Рішення ухвалене в рамках регулювання надзвичайної імміграційної ситуації в країні. На середземноморські острови, які належать Італії, з початку року прибули понад 20 тисяч біженців з країн Північної Африки, де після зміни влади панує соціально-політична криза.

У той же час Рим тісно співпрацює з тимчасовим керівництвом Тунісу, щоб організувати повернення туніських біженців на батьківщину. В Тунісі працює група італійських експертів, і невдовзі очікують підписання двосторонньої угоди з приводу репатріації.

У рамках розв’язання імміграційної кризи також запланований надзвичайний італійсько-французький саміт. Франція наразі не пускає на свою територію африканських мігрантів, які втікають з Італії.

Єврокомісія, зі свого боку, повідомила, що у разі збільшення потоку мігрантів із Лівії країнам ЄС буде дозволено надавати втікачам притулок терміном на рік. Це також дозволить біженцям без перешкод перетинати кордони країн Євросоюзу, куди прагнуть потрапити мігранти з Північної Африки.

Тим часом із італійського острова Лапмедуза перевозять мігрантів на материкову Італію, але повністю звільнити острів від іноземців не вдається. Минулої ночі там висадилися з суден іще 800 біженців.
XS
SM
MD
LG