Доступність посилання

ТОП новини

Чи вдасться Конгресові США запобігти зупинці уряду?


Будівля Капітолію в Вашингтоні, де працює Конгрес США
Будівля Капітолію в Вашингтоні, де працює Конгрес США

Нью-Йорк – На Капітолійському пагорбі у Вашингтоні Конгрес шукає двопалатної домовленості щодо бюджету. Республіканці й демократи досі не могли дійти компромісного рішення відносно рівня скорочення видатків. Якщо не домовляться і гроші на дальшу працю не виділять, то у суботу, 9 квітня, механізм державної адміністрації зупиниться. Йдеться про так зване проміжне фінансування діяльності уряду до 30 вересня, коли закінчиться фінансовий рік.

Дві палати Конгресу – Сенат і Палата представників – повинні виробити обопільно погоджений бюджетний план.

Республіканці, які мають переважну більшість у Палаті представників, пропонують скоротити видатки принаймні на 40 мільярдів доларів. Таку цифру назвав Джон Бейнер, спікер Палати представників, після наради у Білому домі спільно з демократами.

Але Сенат, де більшість становлять демократи, ладен зрізати не більше як 33 мільярдів доларів. Обидві цифри становлять лише незначний відсоток проміжного бюджету, але для республіканців це питання принципу.

Як підкреслив Пол Раян, один із республіканських лідерів, голова Бюджетної комісії Палати представників, «фінансова траєкторія країни просто не може продовжуватися».

«Передбачається зростання державної заборгованості до справді катастрофічного рівня у найближчому майбутньому. Це призведе до економічної руїни і погіршення нашого майбуття. У Вашингтоні нам потрібні не винахідливі політичні діячі, а справжні лідери і ми маємо намір їх висунути», – каже Раян.

У Сенаті демократи вважають, що вони вже достатньо відступили під тиском республіканців, погодившись на 33 мільярди доларів бюджетних скорочень, і сенатор Чарльз Шумер сказав репортерам, що тепер він бачить «проблиск надії» на компроміс. Але на нараді з президентом Бараком Обамою спікер Палати Бейнер і лідер сенатської більшості Геррі Рід компромісу не дійшли.

Президент прагне подолати міжпартійні розбіжності


Президент США Барак Обама не втрачає надії.

«Ми нині ближче до угоди, ніж будь-коли раніше. Нема причини не домовитися… Єдине питання – чи станеться так, що політичні або ідеологічні інтереси не дозволять запобігти зупинці уряду. Що означатиме (ця зупинка) для американського народу в час, коли економіка щойно почала зростати, коли збільшується зайнятість? Менш за все нам потрібна зупинка діяльності уряду», – заявив Обама.

Переговори тривають, але адміністрація Обами, сподіваючись на краще, готується все ж до гіршого.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG