Доступність посилання

ТОП новини

На японській «Фукусімі-1» зупинено витік радіоактивної води, але чи надовго?


Прага – У середу на японській атомній станції «Фукусіма-1» зупинено витік у Тихий океан ураженої радіацією води. Хоча операція ліквідації тріщин у стіні другого реактора була вдалою, все ж самі японські офіційні речники попереджають, що проблема безпеки на «Фукусіма-1» залишається і не виключені нові витоки радіоактивної води в океан. У Європі тим часом, зважаючи на аварію на японській АЕС, вже ввели суворіші правила радіаційного контролю за імпортованими продуктами, особливо, з Японії.

Шостого квітня представник Токійської електроенергетичної компанії, яка керує АЕС «Фукусіма-1», повідомив, що лише шляхом заливання тріщини другого реактора так званим «рідким склом», спеціальним полімером, вдалося закрити витік тисяч тонн радіоактивної води в Тихий океан. Цю інформацію підтвердив у середу на прес-конференції генеральний секретар японського уряду Юкіо Едано.
Витік радіоактивної води, «Фукусіма-1»

«Сьогодні після 5-ї ранку ми отримали повідомлення, що витік з кабельної шахти другого реактора ліквідований. Тепер необхідно подивитися, чи є ще якісь інші витоки, необхідно обстежити інші ділянки. Якраз цим зайняті тепер на станції», – сказав Юкіо Едано.

Він також наголосив, що ще зарано говорити про повне подолання кризи на «Фукусіма-1».

Експерти відзначають, що затоплення турбінного відсіку другого реактора може викликати утворення нових тріщин та відновлення масштабного витоку радіоактивної води в Тихий океан.

Світ занепокоєний витоком радіації


«Фукусіма-1»
У світі занепокоєні витоками радіації з «Фукусіма-1» в океан і критикують Японію за несвоєчасне інформування.

Комісія Євросоюзу з риболовлі вже висловила офіційне занепокоєння з приводу витоку тисяч тонн радіоактивної води з японської станції «Фукусіма-1» у Тихий океан і попереджає рибалок про посилення радіаційного контролю їхньої продукції. А голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив у вівторок про введення нових, суворіших після Чорнобиля, заходів радіаційного контролю за імпортом продуктів харчування до ЄС, особливо дарів моря з Японії.

У світі різко критикують уряд Японії за несвоєчасне інформування про витоки радіації в океан. Зокрема, таке невдоволення висловила Південна Корея, котра боїться погіршення екологічної ситуації біля своїх берегів. Рибалки, котрі ловлять рибу неподалік від АЕС «Фукусіма-1», вимагають компенсацій за збитки від витоків радіаційної води в океан. Уряд в Токіо вже планує видавати «попередні субсидії», перш аніж буде розроблений довготривалий план надання допомоги постраждалим від цієї ядерної аварії.

Разом з тим деякі західні експерти вважають, що в Тихий океан потрапило відносно мало радіоактивної води і висловлюють стриманий оптимізм щодо ймовірно безпечного розчинення радіації в океанських просторах. Хоча чимало фахівців все ж закликають до пошуку надійніших рішень проблеми безпеки пошкодженої землетрусами і цунамі АЕС, бо, як вони вважають, нинішня ліквідація можливих витоків і відкачування води не можуть гарантувати безпеку на довшу перспективу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG