Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Митний союз буде головним питанням візиту Путіна


Міністерство закордонних справ вважає, що головним питанням під час візиту до України прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна в вівторок буде обговорення шляхів співпраці України з Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі, заявив у понеділок речник МЗС Олег Волошин, як його цитує агентство «Українські новини».

За його словами, «безумовно, насамперед буде обговорено перспективи вступу України до Митного союзу».

Останніми днями низка заяв українських урядовців, від уповноваженого уряду щодо співпраці з Росією, СНД і ЄврАзЕС до самого Президента Віктора Януковича, викликала стурбованість щодо можливої участі України в Митному союзі. Фахівці пояснюють, що в разі вступу України до Митного союзу вона втратить можливість надалі вести торговельно-економічні переговори самостійно, і про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом міг би відтак домовлятися Митний союз, у якому домінує Росія, як єдине ціле, але вже не Україна.

Зокрема, раніше в понеділок посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзет заявив, що прямий вступ України до Митного союзу зупинить переговори, які Україна веде з Європейським Союзом про створення з ним зони вільної торгівлі.
XS
SM
MD
LG