Доступність посилання

ТОП новини

Від вибуху-«теракту» в Мінську вже 11 загиблих


За даними Міністерства охорони здоров’я Білорусі на вечір понеділка, внаслідок вибуху на станції метро в центрі столиці країни Мінська раніше того дня загинуло 11 людей, іще понад 120 поранені, з них більш як 20 перебувають у важкому стані.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на терміновому засіданні з урядовцями і представниками міської влади заявив, що цей вибух є «дуже серйозним викликом» його країні. За його словами, необхідно з’ясувати, «кому було вигідно» «підірвати мир і стабільність» у Білорусі. Він додав, що не виключає, що цей вибух – «подарунок», який «могли привезти ззовні».

Заступник генерального прокурора Білорусі Андрій Швед заявив, що вибух розслідують як терористичний акт.

Опозиційна партія «Білоруський народний фронт» виступила з заявою, в якій закликала правоохоронців не використовувати цей вибух як привід для нової хвилі політичних репресій.

Вибух стався в центрі Мінська, на станції метро «Кастричніцкая» («Жовтнева»), що приблизно за сто метрів від будівлі адміністрації президента Білорусі. На станції, де перетинаються дві гілки мінського метро, під час вибуху в «час пік» наприкінці робочого дня було багато людей.

Повідомляють, що серед поранених є дві громадянки Росії. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що, за наявними на вечір понеділка даними, громадян України серед потерпілих немає.
XS
SM
MD
LG