Доступність посилання

ТОП новини
12 Листопад 2018, Київ 22:27

Українські АЕС безпечні і будуть іще безпечніші – атомники


Запорізька АЕС

Київ – Робота українських атомних реакторів не загрожує ядерній безпеці, оскільки держава виконує усі вимоги МАГАТЕ, заявляють у Держінспекції ядерного регулювання. А ті енергоблоки атомних електростанцій, що будуватимуться найближчим часом, будуть у кілька разів безпечнішими, ніж ті, що діють, і принципово відрізнятимуться від того, що працював на японській АЕС «Фукусіма-1», запевняють у національній компанії «Енергоатом». Але українські екологи далі протестують проти розвитку атомної енергетики.

Завершено планову перевірку 1-го і 2-го блоків Рівненської АЕС, а нині оцінюють безпеку 1-го блоку Південноукраїнської АЕС, 1-го і 2-го блоку Запорізької, 2-го Хмельницької і 4-го Рівненської АЕС. Про це повідомила голова Держінспекції ядерного регулювання Олена Миколайчук.

Крім того, вона заявила, що за результатами цих перевірок можуть зупинити експлуатацію частини енергоблоків.

«Один із наших фахівців працює у групі європейських регуляторів, яка розробляє так звані стрес-тести. Паралельно відбувається серйозний аналіз систем аварійної готовності, оскільки Фукусіма показала, що це те, що теж потребує особливої уваги. Заплановано, що на початку 2012 року, як тільки будемо готові, проведемо публічну презентацію результатів і подальших планів щодо підвищення безпеки, або, якщо ми побачимо, що є серйозні проблеми стосовно якихось блоків, то їхнього закриття», – розповіла Миколайчук.

На ХАЕС будуватимуть енергоблоки нового покоління

Тим часом Національна компанія «Енергоатом» реалізовує проект будівництва нових, 3-го і 4-го, енергоблоків Хмельницької АЕС. Контракт із російським підрядником ЗАТ «Атомстройекспорт» про поставку реакторної установки планують підписати вже у травні цього року.

Нові енергоблоки будуть набагато безпечнішими, ніж усі, що нині працюють в Україні, і той що зазнав аварії на японській АЕС «Фукусіма-1», запевнив голова правління Київського інституту «Енергопроект» Юрій Малахов.

«Була обрана найсучасніша реакторна установка «Блок-393». Вона на порядок економніша й безпечніша, ніж ті, що нині використовуються. Замість звареного корпусу виготовляється кований корпус, відтак його довговічність зросла з 30 років до 60. Крім того, додано три нові системи безпеки. Вони не потребують участі оператора. Вони не мають рухомих частин і навіть у разі припинення живлення дозволяють безпечно відводити тепло від реакторної установки», – пояснив він.

Уведення в експлуатацію енергоблоків 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС до кінця 2016 року є одним з провідних завдань, визначених «Енергетичною стратегією України». Проектні роботи здійснює Київський інститут «Енергопроект». За попередніми оцінками, будівництво коштуватиме близько 30 мільярдів гривень.

А екологи проти

Противники добудови ХАЕС наголошують, що «мирного атому» не буває, і закликають владу згорнути цей проект.

Національний екологічний центр України, зокрема, попереджає, що добудова нових реакторів на Хмельницькій АЕС може зруйнувати місцевий водний баланс і не дозволить здійснювати охолодження всіх чотирьох енергоблоків.

Замість того, щоб добудовувати атомні реактори, екологи радять уряду спрямувати кошти на модернізацію теплових станцій в області. Ще однією альтернативою вони називають проекти з енергоефективності.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG