Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина та Франція висловилися за надання політичної підтримки урядові Македонії – неформальна зустріч канцлера Німеччини і президента Франції


Німеччина та Франція висловилися за надання політичної підтримки урядові Македонії – неформальна зустріч канцлера Німеччини і президента Франції

Берлін, 21 березня 2001 – Після неформальної зустрічі президент Франції Жак Ширак та канцлер Німеччини _ергард Шредер заявили, що албанські терористи не мають права посягати на територіальну цілісність Македонії. Обидва політики закликали супротивні сторони відмовитись від застосування сили.

«Ми вітаємо прагнення уряду Македонії розв’язати проблему мирним шляхом», – зазначив канцлер Німеччини перед журналістами. Нагадаю, що президент Македонії Борис Траковський має намір представити свій варіант політичного вирішення кризи на саміті ЄС у Стокгольмі. Тим часом експерт із питань зовнішньої політики парламентської фракції соціал-демократів _ерд Вайскірхен в інтерв’ю німецькому радіо запропонував найближчими днями скликати міжнародну конференцію, яка б випрацювала можливі шляхи подолання чергової кризи на Балканах. На цей форум, як зазначив Вайскірхен, слід було б запросити і представників супротивних сторін.

Водночас, на думку німецького парламентаря, уряд Македонії має більше звертати увагу на проблеми албанської меншини. _ерд Вайскірхен висловився також за те, щоб підрозділи КейФор узяли під свій контроль кордон між Косовом та Македонією. Він сподівається, що таким чином удасться перекрити шлях, яким албанські терористи отримують підкріплення. Німецький політик висловив сподівання на те, що, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію, ще не втрачено шанс зупинити подальшу ескалацію конфлікту.

Менш оптимістично налаштований працівник берлінського Форуму науки та політики Франс-Лотер Альтман. В інтерв’ю журналові «Шпі_ель» він застеріг перед розгортанням нової громадянської війни, яка може охопити всю Македонію. Щоб уникнути такого розвитку подій, на думку Франса-Лотера Альтмана, уряд Македонії має сісти за стіл переговорів із предстаниками повстанців і досягти компромісу в таких питаннях, як визнання албанців державною нацією, визнання албанської мови другою державною мовою та надання приватному албанському університетові в Тетові статусу державного.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG