Доступність посилання

ТОП новини

США – Китай


США – Китай

Прага, 18 квітня 2001 - У середу в Пекіні розпочалися американсько-китайські переговори у справі врегулювання суперечки, що постала унаслідок повітряного інциденту над Південно-Китайським морем неподалік від територіальних вод Китаю. Сторони складають вину за зіштовхнення двох військових літаків одна на одну. Американська делегація, до складу якої входять п’ятеро військових і троє дипломатів, прибула до Пекіна у вівторок. Перед відлетом до Китаю прездент Буш доручив делегації домовитися з китайською стороною про повернення пошкодженого американського патрульного літака, який змушений був зробити аварійну посадку на острові Хайнань, а також про те, щоб китайська авіація припинила акти агресивності проти американських військових літаків над нейтральними водами неподалік від китайської території. За словами представника Білого дому, президент Буш заявив, що Китай намагається перешкаджати американським літакам здійснювати патрульні польоти над нейтральними водами і зіштовхнення 1 квітня американського патрульного літака з китайським винищувачем він вважає наслідком цієї політики. Буш закликає також до серйозного діалогу з китайською стороною, конкретно у даній ділянці, щоб уникнути подібних конфліктів у майбутньому.

Тим часом китайські власті, які минулого тижня звільнили екіпаж американського літака, вважають інцидент поки що відкритим. Пекін і далі звинувачує американську сторону за зіштовхнення літаків, унаслідок якого загинув китайський пілот винищувача, а також домагаються від Сполучених Штатів припинення повітряного стеження уздовж китайських кордонів в районі Південно-Китайського моря. Оглядачі наголошують при цьому, що Вашінгтон, який має союзницькі зобов’язання перед Тайванем, навряд чи погодиться скоротити патрульні польоти американської авіації в цьому регіоні. Нинішні переговори в Пекіні затьмарює також перспектива продажу Тайваневі найновіших радарних систем і зброї. Пекін, який вважає острівний Тайвань частиною Китаю і докладає зусиль до його приєднання, виступає проти американської військової підтримки Тайпея. Саме цього місяця конгрес США вирішує цю справу.

На думку оптимістично настроєних оглядачів, незважаючи на політичні і військові амбіції Пекіна, китайські керівники не відважаться поглиблювати конфронтацію зі Сполученими Штатами у справі повітряного інциденту під час нинішніх переговорів у Пекіні і ставити таким чином під ризик дальші торговельні взаємини зі США і членство у Світовій торговельній організації.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG