Доступність посилання

ТОП новини

Балкани. Росія. Близький схід


Балкани. Росія. Близький схід

Прага, 19 квітня 2001 – Західна преса порушує низку міжнародних проблем, на загал уже знаних нашим слухачам. Сьогодні ми зупинимося зокрема на останніх відгуках про події на Балканах, на заходах керівництва Путіна з метою підпорядкувати собі найпопулярніші російські засоби інформації і на ескалації воєнних дій на Близькому сході.

Газета «Вашінгтон пост» містить коментар свого оглядача Джіма Гоуґланда, який нещодавно повернувся із краю Косово. Автор підкреслює, що дотеперішні порівняння Косова у засобах інформації із В’єтнамом не мають підстав. Нині ця провінція, як вважає автор, лише зі сторони може здаватися трясовинням. Тим часом життя тут поволі вступає в нормальну колію. Союз НАТО домігся помітного прогресу в установленні спокою і стабільності в Косові. Автор описує також свої зустрічі з косовськими лідерами, які схвально відгукуються про останню акцію миротворчих сил з метою відвернути поширення конфлікту з боку албанських екстремістів на Македонію. На відміну від дотеперішніх численних відгуків у засобах інформації, автор вважає, що косовські лідери підтримують також присутність на території краю 38-ми тисяч миротворців НАТО і готові виявити гнучкість у дальших своїх домаганнях незалежності від Сербії.

До цього відгуку слід додати, що інші західні оглядачі й журналісти виявляють значно менше ентузіазму в описах досягнень і стабілізації становища в Косові і в сусідніх з Косовом країнах.

Тим часом московський кореспондент німецької газети «Ді Вельт» Йенс Гартман коментує останнє рішення керівництва Путіна у справі телебачення НТВ. Автор називає це рішення цинічно репресивним. Під час недавньої зустрічі із канцлером Шредером у Санкт-Петербурзі Путін розіграв великий демократичний спектакль. Однак, передання НТВ ґазпромові, закриття ліберальної газети «Сегодня» і чистки в тижневику «Итоги», веде далі коментатор, дають Заходові всі підстави судити про російського керівника згідно із його вчинками, а не деклараціями.

Інша німецька газета «Франкфуктер альґемайне цайтунґ» у редакційній статті коментує останні заходи адміністрації США з метою зупинити ізраїльську воєнну акцію на палестинських територіях у секторі Газа. Уряд Шарона, зрозуміло, заперечує, що ізраїльські війська виведено із сектора Газа під тиском Вашінгтона, пише німецька газета. Інакше він би визнав свою залежність від Сполучених Штатів. Не має значення – чого намагається досягти Шарон розширенням воєнної конфронтації з палестинцями, веде далі газета, однак, критика цих дій з боку адміністрації Буша не залишає жодних сумнівів. Далі, як підкреслює «Франкфуртер альґемайне цайтунґ», держсекретар США Пауел назвав дії Ізраїлю надмірними і неадекватними. Це є ясні слова, які відображають стурбованість адміністрації Буша у зв’язку з можливістю вибуху цілого регіону в будь-який момент, пише на закінчення німецька газета.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG