Доступність посилання

ТОП новини

Близький схід. Візит Переса до Вашінгтона


Близький схід. Візит Переса до Вашінгтона

Прага, 3 травня 2001 - У четвер у Вашінгтоні проходить зустріч президента США Буша з міністром закордонних справ Ізраїлю Пересом у справі припинення ізраїльсько-палестинської конфронтації і відновлення мирних переговорів. У середу у цій же справі Перес зустрівся із держсекретарем США Пауелом. Хоча Перес у середу заявив у розмові з Пауелом про намір Ізраїлю якнайшвидше відновити мирні переговори з палестинцями, а Пауел пообіцяв, що Сполучені Штати докладуть максимальних зусиль для відновлення миру й економічного процвітання в регіоні, журналісти окреслюють нинішні переговори, як надзвичайно тяжкі з огляду на протилежні позиції сторін близькосхідного конфлікту.

Головною темою вчорашніх розмов Переса з Пауелом і сьогоднішніх із президентом Бушем є припинення насилля і відновлення мирних переговорів на основі йордансько-єгипетських пропозицій. Коротко нагадаймо, що ці пропозиції передбачають одночасне припинення вогню з обох сторін і повернення до домовленостей Барака з Арафатом під час попередніх переговорів. Ідеться передусім про низку поступок з боку Барака, які Арафат свого часу не прийняв.

Після перемоги у дострокових виборах над Бараком Шарон скасував ці домовленості, підкресливши, що він готовий повернути лише 42 відсотки територій західного берега Йордану і що Єрусалим залишиться неподільною столицею Ізраїлю. Від цих позицій Шарон не відступив. Тим часом учора, коли у Вашінгтоні тривали перегововри Переса з Пауелом, він відмовився припинити дальше будівництво єврейських поселень на палестинських територіях, що є одним із ключових пунктів йордансько-єгипетських пропозицій. Під час відвідин родини вбитого днями ізраїльтянина на західному березі Йордану Шарон заявив також, що Ізраїль не відмовиться від контролю над стратегічно важливою Йорданською долиною, чого ультимативно домагаються палестинці. Водночас Шарон для відновлення переговорів з палестинцями знову поставив вимогу перед палестинськими лідерами – припинити обстріл єврейських поселень і масові протести. З огляду на наявність серед палестинців екстремістських угруповань, непідконтрольних Арафатові, виконати цю умову буде практично неможливо. Зрештою і керована Арафатом організація Фатах бере активну участь в організуванні терористичних актів і масових протестів.

У зв’язку з цим, як передбачають оглядачі, шлях до відновлення переговорів і посередницька місія нинішньої адміністрації США у цих переговорах будуть тяжкими. Згідно з остнніми повідомленнями, сутички й запеклі перестрілки на західному березі Йордану і в секторі Газа тривають. У секторі Газа під час чергової перестрілки загинув один палестинець і п’ятнадцять інших були поранені.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG