Доступність посилання

ТОП новини

Виступ Мирослави Гонгадзе у Національному прес-клубі у Вашингтоні


Виступ Мирослави Гонгадзе у Національному прес-клубі у Вашингтоні

Вашингтон, 4 травня 2001 ― У четвер Мирослава Гонгадзе зустрілася з американськими журналістами у престижному вашингтонському Національному прес-клубі, де традиційно із кореспондентами спілкуються іноземні президенти, глави урядів та відомі політичні й культурні діячі. Сьогодні впливова американська газета «Вашингтон пост» присвятила окрему статтю цій зустрічі.

Зокрема, Мирослава Гонгадзе про становище свободи слова в Україні на зустрічі у Вашингтоні сказала: «Я хочу констатувати таку річ, що в Україні намає вільної преси сьогодні. Залежність ЗМІ від конкретних олігархів і від олігархічних груп настільки велика, що вони стали просто інструментом для маніпуляції і відстоювання своїх власних економічних інтересів. І рівень маніпуляції досяг такого рівня, що ті, хто маніпулює громадською думкою вже самі почали вірити в те, що вони говорять.

Багато журналістів просто не дозволяють собі вже говорити те, що вони хочуть говорити і те, що вони бачать.»

На запитання, чи, власне, після від’їзду з України у неї не змінилася думка про те, хто причетний до загибелі її чоловіка ? – Мирослава Гонгадзе зазначила:«Ви знаєте, я, в принципі, своїх позицій не змінила. Я можу бути так само стримана у своїх висловах, оскільки я, насправді, не знаю, хто винен.

Єдине, що я можу сказати, що президент Леонід Кучма винен вже в тому, що він говорив ці слова і в тому, що створена така система, яка не дозволяє відкритого розслідування цієї справи. І хто, як не він мав би бути зацікавлений і відповідальний за розслідування?

Але досі ми не бачимо результатів цього розслідування. Я абсолютно чітко знаю, що, якби я ці шість місяців постійно не добивалася у прокуратури якихось результатів, постійно не бігала туди, не працювала з ними, то це розслідування взагалі могло би бути неможливе.

Зараз прокуратура виконує роль адвокатів публічно звинуваченої влади. І навіть, якщо ми отримаємо відповідь, чи тіло, яке виявлено в Таращі належить Георгію чи ні, то, навряд, чи ми отримаємо відповіді на запитання, все ж таки, про дату і причину смерті. Якщо не буде відповіді на ці запитання, то це унеможливить наступне слідство.

Я буду намагатися зробити так, щоб це розслідування продовжувалося і все ж таки отримати, принаймні, якийсь результат, але я не є оптимістична».

Про найближчі плани та про можливість повернення в Україну, як також, чи має намір вступати на шлях політичної кар’єри?, - Мирослава Гонгадзе відповіла: «Ви знаєте, хоча я завжди працювала в публічній політиці і хоча займалася технологічними справами, останнім часом усі мої заяви стали сприйматися, як політичні. Напевно, я вже перейшла у цю категорію.

Єдине, що я можу сказати, що де б я не була – у Києві, у Варашаві, Вашингтоні чи Страсбургу я завжди буду працювати для того, щоб Україна стала нормальною державою. І Україна буде визначальним фактором у моїй роботі завжди»

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG