Доступність посилання

ТОП новини

Візит Папи Римського до Сірії


Візит Папи Римського до Сірії

Прага, 7 травня 2001 - Папа Римський Йоанн-Павло Другий продовжує своє паломництво до Греції, Сірії і на Мальту, тобто до місць, де проповідував апостол Павло. Після історичного візиту до Греції Папа Римський вже третій день перебуває у Сірії. У неділю він став першим главою римо-католицької церкви, що відвідав мечеть і закликав християн, мусульман і юдеїв до миру на Близькому Сході. У понеділок папа відвідав місто Кунейтра на Голанських висотах, які від 67-го року є під контролем ізраїльських військ. Спочатку варто коротко сказати про візит Йоанна-Павла Другого до Греції, де у п’ятницю в Афінах він зустрівся із патріярхом Грецької православної церкви Христодулосом. Таким чином Йоанн-Павло Другий став першим і єдиним папою Римським, що відвідав Грецію від часу розколу християнської церкви 1054-го року на східну православну і західну католицьку. В Афінах Папа Римський попросив пробачення за гріхи католиків перед православними, за дискримінацію і гоніння православної церкви, які мали місце протягом останнього тисячоліття. Чимало представників православного клеру, зокрема консервативного крила Грецької православної церкви виступали проти візиту папи до Афін, проте ці відвідини викликали переважно добрі відгуки як серед духівництва, так і в грецькій пресі.

Із Афін у суботу Йоанн-Павло Другий прибув до столиці Сірії Дамаска. Як було згадано, згідно з віруванням, цим шляхом ішов апостол Павло. Саме на шляху до Дамаска йому з’явилося чудо: він побачив світло і почув голос господній, який перетворив його із переслідувача християн у послідовника христового вчення.

У Дамаску на стадіоні папа відвправив богослуження, на яке зібралися десятки тисяч місцевих християн-католиків і православних. У Сірії налічується близько двох з половиною мільйонів християн. У своїй проповіді папа закликав християн, мусульман і юдеїв Близького сходу виявити взаєморозуміння і дотримати прав усіх тутешніх народів, що є необхідне для установлення миру між ними.

У неділю Папа Римський у супроводі головного муфтія Сірії і вищого ісламського духівництва відвідав знану в мусульманському світі мечеть Омейядів у Дамаску, яка є шедевром ісламського мистецтва і у фундаменті якої, згідно з віруваннями, лежить гробниця Йоанна-Хрестителя. Цілий комплекс починається маленькою старою поганською святинею, яку пізніше перетворено у християнську церкву Йоанна-Хрестителя. 639-го року ці місця завоювали араби і перетворили святиню в мечеть, добудувавши низку нових будівель, залишивши, однак, християнські символи у першій церкві. Ці відвідини, які оглядачі називають революційними після відвідин папою 85-го року сінагоги в Римі, стали першими в історії християнства й ісламу, коли глава католицької церкви ступив до мусульманської мечеті. Наголошуючи на спілному корені християнства й ісламу (Христос є одним з найвизначніших пророків в ісламі після Магомета), Йоанн-Павло Другий закликав до примирення обох релігій, які протягом двох тисячоліть перебували радше у стані ворожнечі. Ми повинні просити всевишнього пробачення і пробачити собі взаємно, сказав папа під час зустрічі з мусульманськими лідерами у мечеті Омейядів. Варто згадати відгуки сірійської сторони на відвідини Йоанном-Павлом Другим мечеті в Дамаску. Це велика історична подія: Папа Римський увійшов до мечеті, мовиться в репортажі сірійського телебачення, Це є зустріч ісламу із християнством.

У понеділок папа продовжив свій візит до Сірії. За словами представника Ватікану Наварро-Валлса, нинішнє паломництво Йоанн-Павло Другий вважає однією з найзавітніших мрій його перебування на папському престолі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG