Доступність посилання

ТОП новини

У Великобританії офіційно оголошено дату нових парламентських виборів та початок виборчої кампанії


У Великобританії офіційно оголошено дату нових парламентських виборів та початок виборчої кампанії

Лондон, 8 травня 2001 ― У Великрбританії дано офіційний старт кампанії до нових парламентських виборів. За традицією прем’єр-міністр країни попросив королеву розпустити нинішній склад парламенту та заявив, що нові вибори відбудуться 7-го червня.

Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер переніс свою щотижневу аудієнцію у королеви Єлизавети Другої уперед на першу годину дня, аби залишити собі достатньо часу для наступної процедури офіційного оголошення дати парламентських виборів і початку виборчої кампанії. Прем’єр прибув до королівського Букінгамського палацу, аби попросити монарха про розпуск нинішнього парламенту через чотири роки і тиждень по тому, як його Лейбористська партія перемогла на минулих виборах і поклала край 18-річному пануванню Консервативної партії.

А напередодні Т.Блер провів спеціальне засідання свого кабінету, аби обговорити остаточні деталі виборчого маніфесту лейбористів. Прем’єр закликав свою партію проявити у виборчій кампанії жадобу у парі зі скромністю. Демонструючи свою готовність прислухатися до критики опонентів щодо того, що його уряд поводиться начебто зверхньо і самовпевнено, Т.Блер закликав лейбористів знову виграти вибори з почуттям міри і скромності.

Оголошення дати виборів дає офіційний початок виборчої кампанії, яка замістить жовчну словесну війну, яка досі точилася між правлячими лейбористами і головною опозиційною Консервативної партією, по тому, як Тоні Блер відклав свій попередній план призначити парламентські вибори на 3 травня, у зв’язку зі спалахом епідемії ящуру.

Хоча усі опитування громадської думки свідчать про величезну перевагу лейбористів над консерваторами, Тоні Блер сказав своїм міністрам, що про це їм слід забути. «Боротьба буде значно гострішою, ніж це уявляється. Консерватори будуватимуть свою кампанію на апатії, цинізмі і короткотермінованому зниженні податків, ми маємо піти і перемогти у боротьбі за довготермінові реформи і зміни», - сказав він.

Тим часом, провідник опозиційної Консервативної партії Уільям Гейк розпочав кампанію із твердження, що торі все ще здатні виграти вибори, незважаючи на несприятливі результати опитувань громадської думки. Він піддав критиці те, що назвав «некомпетентністю, зверхністю і неефективністю» лейбористів. А відтак зазначив, що зниження податків на 8 мільярдів фунтів стане лише першим кроком радикальної податкової реформи, яку пропонують консерватори.

Лідер третьої завбільшки Ліберально-демократичної партії Чарльз Кенеді сказав, що цілком готовий розпочати позитивну і конструктивну кампанію. На відміну від торі, ліберальні демократи зазначили, що пропонують підвищити податки для поліпшення державних систем охорони здоров’я і шкільництва.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG