Доступність посилання

ТОП новини

Британська газета «Індепендент»: «Союзник Кучми став прем’єром»


Британська газета «Індепендент»: «Союзник Кучми став прем’єром»

Призначення Анатолія КІНАХА на посаду прем’єр-міністра свідчить про те, що Президент України Леонід КУЧМА залишається дуже впливовим попри звинувачення у причетності до вбивства незалежного журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ й оприлюднення колишнім офіцером служби держохорони Миколою МЕЛЬНИЧЕНКОМ записів, на яких український Президент нібито замовляє усунення Г.ГОНГАДЗЕ. Про це пише британська газета «Індепендент» від 30 травня у статті «Союзник Кучми став прем’єром».

За словами газети, 1999 року А.КІНАХ використав вплив очолюваного ним Українського союзу промисловців і підприємців, щоб допомогти Л.КУЧМІ бути переобраним на другий термін.

Газета також зазначає, що призначення нового прем’єр-міністра в Україні поклало край політичній непевності, яка існувала упродовж місяця після оголошення 26 квітня Верховною Радою вотуму недовіри урядові реформатора Віктора ЮЩЕНКА. Як зазначено в газеті, обрання нового прем’єр-міністра означає, що Україна матиме відносно стабільний уряд на час візиту в Україну Папи Римського Іоанна павла ІІ, який заплановано на 23-27 червня. Ця подія є важливою для Л.КУЧМИ і може певною мірою відновити його репутацію, яка була сильно заплямована справою Г.ГОНГАДЗЕ та президентськими плівками. Британська газета також наголошує на роздробленості й корумпованості українських політичних парламентських партій, які утримують провідні олігархи.
XS
SM
MD
LG