Припинити протести педагогів було чи не найголовнішим завданням для новопризначеного губернатора Львівщини Михайла Гладія. Завідувачі районних відділів освіти за вказівкою вищого начальства почали погрожувати бунтівним учителям звільненнями з роботи. Вони влаштовували їм різноманітні перевірки і допити, “інтимні” розмови в кабінетах. Загальноміський страйк освітянам провести так і не вдалося. Після довгих суперечок та вагань було вирішено перенести його на наступний навчальний рік. Цьому посприяло і те, що протести педагогів таки помітили у столиці. Міністерство освіти, спільно із профільним комітетом парламенту, розробило, врешті проект постанови Верховної Ради, ухвалення якої мало б зняти напругу у взаєминах влади та вчителів.
Наприкінці навчального року львівські вчителі, за вказівкою завідувачів райвно, у добровільно-примусовому порядку підписали угоду про спільні дії сторін щодо врегулювання колективних трудових спорів у закладах освіти Львова. Цитую:” У зв”язку з проведенням заходів стороною роботодавців щодо затвердження Верховною Радою постанови “Про стан, напрями реформування і фінансування освіти в України” відтермінувати до 1 жовтня 2001 року акції протесту освітян з питань виконання вимог вчителів.”
Себто, місцева влада сподівається, що парламент спеціальною ухвалою зобов’яже уряд профінансувати потреби навчально-виховних закладів освіти у 2001 році в повному обсязі, у тому числі й виділить гроші на доплати для вчителів за вислугу літ, а також визнає борги перед освітянами, починаючи з 1997року. Однак, як розповіла мені голова одного із страйкових комітетів міста Оксана Гнатишин, у цій угоді керівники управління освіти опустили зобов’язання про те, що на педагогів не буде чинитися психологічний тиск. Продовжує Оксана Гнатишин:
“Тиск з боку райвно я відчувала завжди. Різними методами керівники освіти намагаються чинити розправу над вчителями, які не хочуть мовчати і відстоюють свою людську гідність.” Та попри усі залякування, вчителі налаштовані відстоювати свої права. І якщо Верховна Рада не прийме обіцяну постанову “Про стан, напрями реформування і фінансування освіти в Україні”, 1 жовтня буде проведено загальноміський страйк. А впродовж літа педагоги працюватимуть над створенням своєї незалежної профспілки.