Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада у четвер ухвалила новий закон “Про вибори народних депутатів України”


Верховна Рада у четвер ухвалила новий закон “Про вибори народних депутатів України”

Закон передбачає проведення виборів за змішаною ситемою, згідно із якою 335 депутатів обираються за пропорційною ситемою в багатомандатному загальнодержавному виборчому округу, а 115 депутатів – за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Голова Верховної Ради Іван Плющ вважає передчасним ухвалення нового варіанту закону про вибори, в якому переважає пропорційний варіант.

Він висловив думку, що наступні вибори, враховуючи те, що вони відбудуться через 9 місяців, слід проводити за тими ж пропорціями, які існували на попередніх виборах, і лише після цього можна буде робити висновки щодо недоліків чи переваг тієї чи іншої системи,-наголосив він.

Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах підтримує ухвалений Верховною Радою закон про вибори народних депутатів України.

У четвер у Києві в інтерв’ю журналістам, відповідаючи на прохання агентства “Інтерфакс-Україна” дати оцінку цьому закону, Анатолій Кінах сказав: “як громадянин України я підтримую напрям, який має привести до якнайшвидшої структуризації суспільства і парламенту, як метод відповідальності влади перед суспільством за результати своєї діяльності”.
XS
SM
MD
LG