Доступність посилання

ТОП новини

Європейський союз і Україна


Європейський союз і Україна

Брюссель, 26 червня 2001 - Головним доповідачем про те, як втілювалась у життя останніх пів-року спільна стратегія ЄС щодо України була шведський міністр закордонних справ Анна Лінд.

Під час прес-конференції Анна Лінд, зокрема, зазначила:

«Ми вітаємо запевнення уряду України, що він продовжуватиме намічені реформи, а зі свого боку ми наголосили, що міцне громадянське суспільство, яке грунтується на демократичних принципах з вільною пресою і повагою законів є невід’ємним елементом, який допоможе наблизити Україну до ЄС.

Мипродовжуємо стежити за справою Гонгадзе і вважаємо, що вона все ще потребує ретельного розслідування».

У цьому контексті Анатолій Кінах додав:

«З приводу справи Гонгадзе, якого я знав особисто і ми працювали з ним разом багато років, я хочу підтвердити, що уряд буде працювати над тим, щоб було закінчено незалежне розслідування, щоб рішення були приняті відповідно вимог законодавства і щоб усі, хто був задіяний у цьому злочині відповідали згідно з діючим законодавством України».

Під час засідання Ради співробітництва між Україною і ЄС, йшлося також про співпрацю в галузі культури. Зате цього разу з широкого поля зору зникли питання конкретніші. Такі, приміром, як долучення України до Світової організації торговлі. Прямуючи у цьому напрямку, відзначив представник Єврокомісії, Україна зупинилась на позначці 1997 року і це, звісно, сповільнить процес створення спільної зони торгівлі між ЄС і Україною.

В українській делегації взяли участь два новоспечені міністри: віце-прем’єр Василь Роговий і міністр енергетики Станіслав Сташевський.

Станіслав Сташевський виклав пропозиції щодо співробітництва із ЄС в рамках створення нової енергетичної стратегії ЄС. Київ не бажав-би стояти осторонь цієї справи. І, навіть, якщо нові нафтогони підуть в обхід України, Україна може бути залучена у цей процес через постачання в Європу труб, техніки, фахівців нафто-газодобувної галузі.

Діалог на цю тему буде продовжено у форматі експертів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG