Доступність посилання

ТОП новини

Тема нелегального постачання зброї з країн колишнього Радянського Союзу знайшла своє продовження під час візиту президента Молдови Володимира Вороніна до брюссельської штаб-квартири НАТО


Тема нелегального постачання зброї з країн колишнього Радянського Союзу знайшла своє продовження під час візиту президента Молдови Володимира Вороніна до брюссельської штаб-квартири НАТО, який відбувся 28 червня

Брюссель, 28 червня 2001 - З цього приводу політичне керівництво Молдови та НАТО підписали спеціальний меморандум про утилізацію ракетного пального, яке знаходиться на території Молдови, знищення арсеналів піхотних мін, протиттанкових ракет, та автоматів «калашникова».

Відколи президентом Молдови став комуніст Володимир Воронін -це його перший візит до Брюсселя і зокрема до штаб- квартири НАТО. Доречі на запитання журналістів, чи не ускладнював переговори той факт, що молдовський президент є комуністом - генсек НАТО Лорд Робертсон дуже розгубився і довго петляв даючи відповідь, яку звів врешті-решт до того, що він має досвід роботи з лідерами пост-комуністичних держав і комунізмом його не злякати, тим більше, що в уряді Молдови не всі комуністи.

Коло питань, які обговорили Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон і Володимир Воронін не можна назвати широким - це продовження співробітництва в рамках програми «Партнерство заради миру».

Відповідаючи журналістам , чи прагне Молдова стати в майбутньому членом НАТО, молдовський президент, відповів, що Молдова є нейтральною державою і не бажає долучатись до будь -яких військово-політичних організацій, в тому числі й до Російсько- Білоруського Союзую. Розмови про це носять , здебільшого, спекулятивний характер.

Чим конкретно увінчалась зустріч політичного керівництва Молдови з керівництвом НАТО, так це підписанням меморандуму про утилізацію запасів небезпечного пального для ракет, великих арсеналів протипіхотнихмін, протитанкових ракет та автоматів. Вартість виконання цього проекту коштує один мільйон доларів. В ньому окрім Молдови візьмуть участь Канада, Люксембург, Нідерланди, Польща і Великобританія.

Проте, як зауважили тутешні коментатори, виконати цей проект і протистояти нелегальному вивезенню зброї з Придністровської Республіки, буде надзвичайно тяжко, аж доти, доки проблема Придністров’я не буде розв’язана.

В Придністров’ї нелегально діють цілі підприємства з виготовлення зброї, яка потім прямує в гарячі точки.

Один російський дипломат при НАТО (він побажав бути не названим) сказав для радіо СВОБОДА, що в Придністровї накопичено значно більше арсеналів зброї ніж на цілих Балканах. Це ракетні системи «ГРАД», «УРАГАН», які здатні покривати вогнем до десяти гектарів площі кожна, вже не говорячи про склади їз сотнями тисяч автоматів «калашнікова».

Коментуючи цю тему, Генеральний Секретар НАТО заявив, що ось-ось усі шляхи надходження на Балкани «калашнікових» та «КАТЮШ» (так по старинці генсек назвав «ГРАД», «УРАГАН» і інші системи некерованих ракетних снарядів) на Балкани будуть перекриті.

Цим самим генсек НАТО дав зрозуміти, що всі маршрути, грошові потоки, рахунки фірм та фізичних осіб, які постачають зброю екстремістам відомі і будуть заблоковані.

На запитання радіо Свобода, як Молдова оцінює посередницьку діяльність України у врегулюванні Придністровської проблеми, Володимир Воронін відповів, що дуже цінить зусилля свого українського колеги, але хотілося б бачити результати цих зусиль, адже процес вже кілька років непорушно стоїть на одному місці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG