Доступність посилання

ТОП новини

Права людини. Події у світі


Права людини. Події у світі

УЧОРА В СТОЛИЦІ ІРАНУ ВІДБУЛИСЯ СУТИЧКИ СТУДЕНТІВ ІЗ ІСЛАМІСТАМИ ПІД ЧАС НАМАГАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ВІДЗНАЧИТИ ДРУГУ РІЧНИЦЮ МАСОВИХ ЗАВОРУШЕНЬ У ТЕГЕРАНІ.

За повідомленням інформаційних агентств, у понеділок, пізно ввечері група ісламістів напала на студентів перед головним корпусом Тегеранського університету. У конфлікт втрутилася поліція, яка заарештувала низку студентських активістів, котрі збиралися провести мітинг пам’яті про жертви трагічних подій дворічної давнини.

Два роки тому, 8 липня 1999 року група іранських студентів провела демонстрацію протесту проти закриття популярної газети «Салам», що виступала на підтримку реформ. Після цього поліція увірвалася до студентського гуртожитку, де влаштувала погром. Тоді, за офіційними даними, один студент загинув, троє отримали вогнепальне поранення, а ще 10 зазнали різних травм. Брутальні дії поліції викликали хвилю масових протестів, що прокотилася іранськими містами. Так, під час сутичок у місті Тебрізі загинуло шестеро і отримали поранення понад 50 осіб. Нагадаю, що йдеться про події дворічної давнини, що відбувалися в Ірані у липні 1999 року.

Щоб не допустити відзначення річниці цих виступів, цими днями до Тегерану стягнуто посилені загони поліції, а влада офіційно заборонила проводити масові заходи.

У СТОЛИЦІ ЧІЛІ ВІДБУЛИСЯ МАСОВІ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ ПРОТИ РІШЕННЯ АППЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ НА НЕВИЗНАЧЕНИЙ ЧАС ВІДКЛАСТИ РОЗГЛЯД СПРАВИ КОЛИШНЬОГО ЕКС-ДИКТАТОРА АУГУСТА ПІНОЧЕТА

За чілійськими законами, від судового переслідування звільняють осіб, які мають проблеми з психікою. Адвокати пред’явили суду результати медичної експертизи, які свідчать, що Піночет хворіє старечим недоумством.

Під час масових маніфестацій протесту проти такого рішення, що відбулися в понеділок у чілійській столиці за ініціативи правозахисників, поліція заарештувала кількох осіб.

Тим часом президент Чілі Рікардо Лаґос закликав співгромадян з повагою віднестися до схваленого рішення. «Суд сказав своє слово… а виконавча влада поважає і не коментує рішення судової влади», - заявив глава чілійської держави. На підтримку рішення Аппеляційного суду виступило також військове керівництво країни.

85-річного Піночета звинувачують в організації військового перевороту в Чілі у 1973 році, в результаті якого загинули і пропали безвісти сотні людей.

ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ БІЛОРУСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ЖУРНАЛІСТІВ, НЕЗАЛЕЖНІЙ ГАЗЕТІ «ДЕНЬ» НЕ ДОЗВОЛИЛИ НАДРУКУВАТИ ДОДАТКОВИЙ ТИРАЖ ЗА 6 ЛИПНЯ ПІД ПРИВОДОМ НАДУМАНИХ ТИПОГРАФСЬКИХ ПРОБЛЕМ.

На думку редакції «Дня», проблема з випуском газети пояснюється тим, що у ній було вміщено інтерв’ю з колишнім керуючим справами Президента Білорусі Іваном Титенком, який критикує Олександра Лукашенка. Зокрема, Титенко стверджує, що Білорусь продавала зброю Іраку, і що вище керівництво держави причетне до зникнення журналіста Дмитра Завадського та політиків Віктора Гончара і Юрія Захаренко.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG