Доступність посилання

ТОП новини

Чи відмовляються росіяни від послуг українського полігону “Нитка”?


Чи відмовляються росіяни від послуг українського полігону “Нитка”?

Севастополь, 15 серпня 2001 - Росія відмовляється від послуг українського авіаполігону “Нитка” – Науково-дослідного тренувального комплексу авіації, розташованого в Криму. Про це днями повідомили деякі російські засоби масової інформації. Тим часом за даними прес-центру ВМС України, на офіційному рівні між Україною і Росією питання про відмову росіян від оренди Науково-дослідного тренувального комплексу авіації “Нитка”, розташованого в Криму – не обговорювалося.

На полігоні “Нитка”, що базується поблизу кримського містечка Саки, російські військові льотчики морської авіації відпрацьовували навики зльоту і посадки на палубу авіаносця. Це – єдиний на території колишнього Союзу подібний тренувальний комплекс, збудований у вісімдесяті роки для підготовки кадрів для радянського Військово-морського Флоту, що розвивався тоді високими темпами. Починаючи з 1997 року Україна, яка стала власницею цього унікального об’єкту, передала “Нитку” в оренду росіянам. Там готувалися льотчики переважно для Північного Флоту ВМФ Росії.

Як повідомили російські засоби масової інформації із посиланням на представників Міністерства оборони Росії, Москвою ухвалено рішення про будівництво власного тренажерного комплекса. За інформацією російського оборонного відомства, воно за 2-3 роки збирається мати свою “Нитку”. Поки не відомо, де росіяни її будуватимуть, однак, на думку севастопольських військових експертів, це може бути і Північний Кавказ, і Північно-Західний регіон Росії.

Досі росіяни щороку платили за використання “Нитки” близько 20 мільйонів рублів, що надходили до України переважно у вигляді запчастин до військової техніки. Під Саками стояв невеликий російський гарнізон і сюди щороку прибували нові групи російських льотчиків, які відпрацьовували елементи зльоту-посадки літаків на палубу авіаносця. До цього часу офіційні представники Міністерства оборони Росії високо оцінювали якість “Нитки” та її обладнання, як і рівень підготовки своїх морських авіаторів, які тут тренувалися. Зараз росіяни скаржаться на дорожнечу і, як вважають місцеві спостерігачі, намагаються таким чином збити вартість оренди. Тим часом севастопольські військові експерти кажуть, що Київ міг би звернутися до Китаю з пропозицією, або викупити “Нитку”, або використовувати її у своїх військово-навчальних цілях.

У штабі ВСМ України відмовляються коментувати повідомлення з Москви, втім, як і китайські перспективи “Нитки”. Там кажуть, що жодних офіційних повідомлень з приводу майбутнього Науково-дослідного тренувального комплексу авіації ні з Міністерства оборони Росії, ні з українського оборонного відомства – не отримували. За повідомленням прес-центру ВМС України, у вересні нинішнього року на авіаполігоні “Нитка”, як планується, пройдуть навчання 279-го корабельного винищувального полку ВМФ Росії. Підготовка особового складу авіаполку буде здійснюватися на літаках СУ-33 і СУ-25УТГ, які є на озброєнні російського флоту і можуть здійснювати посадку на палубу авіаносця. Водночас, в штабі українського флоту підтвердили, що Росія зацікавлена у будівництві подібного полігону на своїй території. Разом з тим, тут виключають можливість реалізації цього проекту у найближчі роки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG