Доступність посилання

ТОП новини

Кримська міліція відмовилася порушити карну справу проти віце-прем’єра Тутерова, який погрожував журналістам


Кримська міліція відмовилася порушити карну справу проти віце-прем’єра Тутерова, який погрожував журналістам

Симферополь, 30 серпня 2001 – Кримська міліція відмовилася порушити карну справу проти виконувача обов’язків віце-прем’єра місцевого уряду Володимира Тутерова, який два тижні тому погрожував двом відомим кримським журналісткам “закрити рота”.

Тоді голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова і шеф-редактор інформаційної програми Держтелерадіокомпанії “Крим” “12 хвилин новин” Олена Рожен звернулися до начальників кримських управлінь СБУ і міліції Олександра Свиридонова і Миколи Паламарчука з проханням про захист, оскільки не можуть тепер почуватися в безпеці. Ліля Буджурова та Олена Рожен просили дати їм “можливість виконувати свої професійні обов’язки в умовах особистої безпеки, не зазнаючи ні тиску, ні прихованих погроз”.

І ось, як повідомили в четвер кореспондентові Радіо Свобода в Центрі громадських зв’язків Головного Управління МВС України в Криму, правоохоронці відмовили в порушенні карної справи проти Володимира Тутерова.

В офіційному повідомленні Центру громадських зв’язків кримської міліції, переданому чомусь тільки до місцевих засобів масової інформації, мовиться, що Управління карного розшуку ГУ МВС України в Криму, опитавши всіх учасників конфлікту, винесло постанову про “відмову в порушенні кримінальної справи у зв’язку з відсутністю складу злочину у діях Володимира Тутерова”, якому “рекомендовано вибачитися перед журналістами”. Панові Тутерову також пояснено, що за його незгоду з позицією авторів він мав і має право звернутися до суду для розв’язання питання в цивільному порядку. “Виклик до себе керівництва Держтелерадіокомпанії “Крим” для звіту виглядає щонайменше дивним, оскільки ця організація безпосередньо Раді міністрів АРК не підзвітна”, – мовиться в повідомленні.

Тим часом в інтерв’ю Радіо Свобода одна з фігуранток цієї справи, голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова заявила, що й не очікувала іншої реакції з боку правоохоронців, оскільки в своїй заяві, як і її колега Олена Рожен, не просила порушувати проти пана Тутерова карну справу, а лише зверталася до правоохоронців за захистом, щоб вони гарантували їй безпечне виконання професійних обов’язків. Ліля Буджурова назвала повідомлення Центру громадських зв’язків кримської міліції недостатньою реакцією на її заяву і висловила подив із приводу того, що про таке рішення правоохоронців ні її, ні Олену Рожен Головне Управління МВС України в Криму досі не поінформувало.

Та все-таки певною мірою вона задоволена – прецедент створено і журналісти показали, що можуть захищати і себе, і право суспільства знати.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG